MUHTAR YAPAR, DEFNEDİLDİ | Samandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

SAĞLIKLI YAŞAM

Gündem, Yerel

MUHTAR YAPAR, DEFNEDİLDİ

Bu haber 11 Ocak 2019 - 9:11 'de eklendi ve 39 kez görüntülendi.

Fakir Fukaranın Babası Halil Yapar, Son Yolculuğuna Uğurlandı…

Muhtarlar Derneği Samandağ eski başkanı, THK Samandağ eski şube başkanı, Cumhuriyet Mahallesi 20 yıllık muhtarı Halil Yapar (84) rahatsızlığı sonucu hayatını kaybetti.

Perşembe günü yoğun bir kitlenin katıldığı definde Yapar’ın naaşı, Cumhuriyet Mahallesindeki evinden alınarak, Yeni Mahalle Asri Mezarlığında toprağa verildi.

Vefatı derin bir keder yaratan Yapar’ı; defin töreninde ailesi, yakınları, sevenleri, 52. Hükümet’te Sanayi ve Ticaret Bakanlığı görevi ve 19, 20 ve 22. Dönem Hatay Milletvekiliği yürüten Fuat Çay, Samandağ Belediye Başkan Aday Adayı Nevzat Aslan, 24. Dönem Hatay Milletvekili aynı zamanda Samandağ Belediye başkan Aday Adayı Refik Eryılmaz, Samandağ Belediye Başkan Aday Adayı Mithat Nehir, Belediye eski Başkanı Ganim Canbolat, CHP ilçe Başkanı Turgay Abacı yönetim kurulu üyeleri, oda başkanları, dernek başkanları, kooperatif Başkanları, daire amirleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluş ve siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler ve her kesimden çok sayıda kişi katıldı.

Yapar’ın 1 haftalık özel hastanedeki yoğun bakımından sonra hayatını kaybettiği belirtildi. Çok sevilen tarafsız, fakir fukara babası olarak tanınan Muhtar Yapar’ın cenazesine çok sayıda katılım oldu.

Samandağ Ayna Gazetesi yayın ailesi olarak Yapar’a Allahtan rahmet ailesine başsağlığı diliyoruz.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı

 

afdah.info

voir films