ÜST REKLAM

logo

reklam

MUHTAR ADAYI OĞUR’DAN, BURS VAADİ

İlçemizde 2019’da gerçekleşecek yerel seçimlerde Kadın Muhtar Adayları başvurularıyla dikkat çekiyor. Deniz Mahallesinden Muhtarlığa talip olan Nilgün Oğur, hayırsever kimliği ile tanınıyor. Oğur, gazetemize konuşurken bunu resmen tescilliyor. Oğur, muhtar olması halinde alacağı maaşın %150’sini üniversite öğrencisi olup ihtiyacı olanlara burs olarak vereceği vaadinde bulundu. Oğur, ‘Sosyal Yardımlaşmaya önem vereceğim’ dedi…

Gazetemize konuşan Muhtar Adayı Oğur, “önümüzde bir yerel seçim süreci var ve bu yerel seçimin bir kolu da muhtarlık. Ben de bu yolda kadın olarak muhtarlığa adım atmayı düşündüm. Etrafımdaki insanların destekleriyle, ailemin vermiş olduğu destekle Deniz Mahallesi’ni daha da güzelleştirmek için bu görevi üstlenmek istiyorum.

Gençlerimizi ele almak istiyoruz. Muhtar olmam halinde alacağım maaşın %150’sini üniversite öğrencisi olup ihtiyacı olanlara burs olarak vereceğim. Gençlerimizin daha kaliteli vakitler geçirmesi için mahallemizde özel çalışmaların yapılması için ilk adımı atan olacağım. Tabi bu sadece sporla bağımlı kalmamalı, gençlerin istedikleri müzik olabilir, tiyatro olabilir, farklı etkinlikler olabilir. Bunları yapmayı düşünüyoruz. Bunları yaparken de bağlı olduğumuz resmi kurum ve kuruluşların destekleriyle, onlarla sürekli istişareler halinde bulunup o şekilde yapacağız.

Kadınlarımızın yetenekleri doğrultusunda girişimcilik kurslarına kaydı yanı sıra proje üreterek destek almalarını sağlamaya çalışacağım. (Kosgeb vb.) Biz bunları kuracağımız kurslarla istihdam sağlayıp hangi yönde çalışmak istiyorlarsa o şekilde yönlendirmeler yapacağız.

Mahallemizde bulunan özel bireylerimizi (engelli) tespit edip, sorunlarına çözüm odaklı istişarede bulunacağım.

İlçemizde madde bağımlısı olan gençlerimizin aileleri ile görüşerek soruna çözüm bulacağız. Bu çalışmayı sadece mahallemizde değil ilçemiz genelinde de istişare halinde hayata geçireceğiz.

Bu süreçte tabi ki en büyük desteğimiz mahalle halkımız. Onların destekleriyle, onların istekleri doğrultusunda mahallemizi çok daha kaliteli bir hale getirebileceğime inanıyorum.

Mahallemizde taziye evi veya çadırlarımızı yenileme adına gerekli girişimleri yapacağız.

Mahallemizin fiziki yapısındaki sorunların çözümü için (temizlik, yol, su vb.) gerekli istişareleri yapıp, halkımızla birlikte hareket edeceğiz. Muhtarlık adaylığı süreci öncesinde ihtiyaç sahibi bireylerimize nasıl ulaşıp gerekeni yaptıysam, Muhtar olmam halinde bu destekleri daha güçlü ve daha kitlesel yapacağım.

Mahalle halkımızın bilinçli bir şekilde oy kullanacağına inancım tamdır. Ben tekbaşıma değil mahalle halkımızla birlikte hareket etmeye hazırım. Beni bu göreve layık görmeleri halinde vaatlerimiz boş olmadığını göreceklerinin garantisini veriyorum. Herkesin desteğine ihtiyacım var. Kamuoyuna saygılarımla” dedi.

Nilgün Oğur Kimdir?

Yusuf – Nehide Kazan çiftinin kızı Nilgün Oğur 1971 doğumludur. İlköğretim mezuniyeti sonrası 1976’da baba vefatıyla eğitim hayatı son bulur. 7 kardeşten 3. Çocuk olan Oğur, ekonomik yoksulluğun getirisi ile yaşam mücadelesini başlatır ve kuaför salonunda eslek edinmeye çalışır.  Yaşadığı bu süreçten kaynaklı eğitime son derece önem vereceğinin sözünü veren Oğur, 1987de hayıtını Süleyman Oğur’la birleştirir. Nilgün Hanım 4 çocuk 8 torun sahibidir.

Girişimci ve yardımsever kimliği ile tanınan Oğur, geçmiş dönem Şaban Kahil Orta Öğretim Okul Aile Birliği başkanlığı, CHP Samandağ İlçe Kadın Kolları Yönetiminde aktif aynı zamanda ADD Samandağ Şubesi Yedek Denetim Kurulu üyesidir.    

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

 

 

 

 

 

Share
1136 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?