ÜST REKLAM

logo

reklam

“MUHATTABIMIZ BELEDİYE KURUMUDUR”

 

Kamacı: Aklımız Ve Bilgimiz İle Alay Ettiklerini Sanıyorlar 

Samandağ Ziraat Odası Başkanı Selim KAMACI, gazetemize konuştu. Dün haber merkezimize açıklamada bulunan Oda Başkanı KAMACI, Samandağ Belediye Başkanına yüklendi. Halkı yanıltıcı bilgilerin olduğuna dikkat çeken konuşmasında Oda Başkanı KAMACI, ‘halkın haklarını hortumlayan görevlerini kötüye kullanan yöneticiler asla ASİL olamazlar’ dedi. Oda Başkanı KAMACI, Belediye ile iş tutan firma veya kişilerden ziyade Belediye’nin icraatları ve faaliyetleri ile ilgili olduklarının altını ısrarla çizdi.

Samandağ Ziraat Odası Başkanı Selim KAMACI, “11.07.2017 tarihinde AKLIMIZ VE BİLGİMİZ İLE ALAY ETTİKLERİNİ SANIYORLAR başlığı altında

Belediye yönetiminin art niyetli, İcraatleri ile kendilerine ve yandaşlara çıkar sağlama üzerine kurulu icraatlarını anlatan ve içeriği

Denize kumsala sıfır konumda 65.500 m2’lik halka ait alanın, halkımızın daha fazla faydalanacağı projelere kullanılması yerine entrikalar ile yandaşlara nasıl kiraya verildiğini içeren yazımızdan epeyce

rahatsızlık duyan Belediye Başkanı, konu ile alakalı sorularımızı iddialarımızı ve tavsiyelerimize kendisinin cevap vermesi gerekir iken saklanmayı sus pus olmayı tercih etmiş bulunmaktadır.

Belediye Başkanı kendisinin yerine halkı aydınlatmak üzere söz konusu 65 dönüm arazinin ihalesini alan firma sahibini öne sürmek sureti ile konu ile alakalı halkı yanıltan metinler ezberleterek yayınlamayı tercih etmiş bulunmaktadır.

Bu kararından dolayı Belediye Başkanına teşekkür ederiz. Zira kendisi ile ihaleyi alan firma sahibi Serkan SAĞALTICI ile olan yakınlığının anlaşılmasını sağladı.

Ayrıca; konu ile alakalı olarak söylediklerimizin yazdıklarımızın ne kadar doğru olduğunun da ortaya çıkmasını sağladı.

Değerli Samandağ halkı; Sizce ihaleyi alan SAĞALTICI’nın ben Dalyan olarak bilinen alanın ihaleye çıkarıldığını duydum ihaleye başvuruda bulundum. Şahsım dışında ihaleye katılım olmadı ihaleyi ben aldım ifadesi ne kadar inandırıcı bir ifadedir.

Söz konusu alanın %80’ni sulak alandır orada balıkçılıktan başka bir iş yapılmaz ifadesi ne kadar inandırıcıdır.

Zira; 65 dönüm dalyan alanı ihale şartnamesinde yazdığı gibi TARLA vasfında idi.

Belediye başkanı ile ihaleyi alanlar bir olup, orası ihale edilmeden çok önce belediye imkanlarını da kullanmak sureti ile kazıldı, sulak alana dönüştürüldü ve törenle içine ilk balığı Belediye Başkanı bıraktı, yani anlayacağınız orası ihale edilmeden bir yıldan çok önce aynı kişiler ile Belediye Başkanı tarafından kullanılmakta idi. Bu günlere hazırlanmakta idi.

Daha sonra 07.06.2017 günü ihaleye çıkıldı ve ihale şartnamesi kişiye özel hazırlanarak kılıfına uyduruldu. Zira; taşınmazın cinsi tarla olarak geçmekte kullanım amacı olarak tarla  balıkçılığı haricinde kullanılamaz şartı ve şerhi konularak ihale edildiğini kendileri itiraf etmektedirler.

Ayrıca 38940TL tutarında makbuzun Belediyeye ödendiği tarihin açıklanmasını bekliyoruz.

Kuru laf ile minareye kılıf uydurmak ile adamlık ve asalet elde edilmez halkın haklarını hortumlayan görevlerini kötüye kullanan yöneticiler asla ASİL olamazlar.

Belediyemizin sözcülüğüne soyunan hemşehrimize adamlığın ve asaletin ne olduğunu anlatalım;

İsteseydim bu kolayca aldığın ihaleye Türkiye’nin dört bir yanından firmaların katılmasını sağlar ve önünüzü keserdim. Ancak asaletim buna izin vermez hemşerimin orada olmasını yabancıya tercih ederim.

Ayrıca; bu ihale geçersiz vasfındadır zira Belediye kiraya vereceği yerlere yönelik münhasıran bir işin yapılması üzerine şart koşamaz dava edilirse ihale feshedilir. Ayrıca; elimizde birkaç sebebimiz daha mevcut olmasına rağmen suskunum çünkü adam gibi adamım.

Amacımız kişiler, firmalar, tüccarlar, esnaflar veya sizler değildir.

Amacımız; Belediye yönetiminin yanlış ve telafisi olmayan icraatları ortaya çıkarmak, haklarımızı ve ilçemizin geleceğine yönelik doğru ve kalıcı projelerin üretilmesine katkı sağlamaktır.

Belediyenin kasası ve malları bütün halka aittir. Bütün halkın faydalanabileceği şekilde yönetilmesi ve harcanması esastır ilkedir.

Dolayısı ile Belediye ile iş tutan firma veya kişilerden ziyade Belediye’nin icraatları ve faaliyetleri ile ilgiliyiz.

Kişiler ile polemik veya tartışmalara kapalıyız. Muhattabımız Belediye kurumudur” dedi.

Haber- Foto:Ümit Sağaltıcı

 

Share
556 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?