“MUHARREM AYINI BARIŞ VE KARDEŞLİK OLARAK KUTLAYALIM” « Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

KURGU DEĞİL, GERÇEKLER

Eğitim, Genel, Sağlık, Yerel

“MUHARREM AYINI BARIŞ VE KARDEŞLİK OLARAK KUTLAYALIM”

Bu haber 12 Ağustos 2022 - 14:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Muharrem Ayının  10. Günü  (Aşure Günü)  münasebetiyle Samandağ Kaymakamlığı Hz Hızır Türbesi yanında aşure ikramı da bulundu. Samandağ Kaymakamı Murat Kütük, Aşure gününün ve Muharrem ayının tüm İslam alemine hayırlar getirmesini diledi.

Gerçekleşdikleri etkinlikte konuşan Samandağ İlçe Kaymakamı Murat Kütük; “ Bugün Muharrem ayının 10. Günü ülkemizin her yerinde aşure günü olarak kutlanmaktadır. Bize acı olaylar hatırlatıyor ancak biz bugünü bir birliktelik bir beraberlik günü olarak kutlamak istiyoruz. Kaymakmlık olarak dedik ki vatandaşlarımıza aşure ikramında bulunduk. Herhalde Muharrem ayının 10. Gününde aşure ikramı için en iyi yeri olarak burası olacağını düşündük. Çünkü buarada Alevi, Ermeni, Hıristiyan, Sünni vatandaşlarımız var. Barış ve kardeşliğin en güzel şekliyle yaşandığı bir yer. Biz Muharrem ayını barış ve kardeşlik olarak kutlayalım. Çünkü bizlerin mayasında Anadolu’nun mayasında “Ne olursan ol yine gel diyen Mevlanaların, Yunus Emre’lerin, Hacı Bektaşi Velilerin hamuruyla yoğurulmuş bu topraklarda birlik ve beraberlik kardeşlik en güzel şekliyle yaşanmaktadır. Bugün bir başlangıç olsun. Bu kalabalık bu kalabalığa şahitlik etsin. Bu güzellik Samandağ’ın Deniz Mahallesinden Hz. Hızır Türbesi’nden bütün ülkemize, bütün dünyaya yayılsın inşallah” ifadelerine yer verdi.

Samandağ İlçe Müftüsü Mehmet Demir ise konuşmasında; “Alevi vatanndaşlarımızın özellikle Hz. Hüseyin ve Kerbeleda şehit edilmiş 72 güzide insanı hatırlamak yad etmek bunların acısını bastırıp sevgi birlik ve dirliği bir arada tutmak niyeti ile Ülkemizin dört bir yanında olduğu gibi İslam Coğrafyalarının hepsinde bu etkinlikle kutlanmaktadır. Bizimde dileğimiz sevgi, birlik ve dirliğin her tarafta varolması. Renklerin, dillerin farkına varmalıyız. Hepimiz Adem’in çocuklarıyız. Ve hepimiz Allah’ın kuluyuz” ifadelerine yer verdi.

Samandağ Kaymakamlığı tarafından Hz. Hızır makamı önünde gerçekleştirilen etkinliğe Samandağ İlçe Kaymakamı Murat Kütük, Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Duran, Samandağ İlçe Müftüsü Mehmet Demir, Ak Parti Samandağ İlçe Başkanı Semir Özdemir, Samandağ Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Uzay Fırıncıoğulları, Daire Amirleri, Kanaat Önderleri, Muhtarlar, STK Temsilcileri, oda başkanları ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı

AyakkabıBot ve çizmeGünlük ayakkabıBot ayakkabı modelleriÇizme ayakkabıTerlik ayakkabıSandaletBabetSpor ayakkabıTopuklu ayakkabıİç giyimMayoÇorapFantezi giyimİç çamaşır takımlarıSütyenGecelikPijama takımıGece elbisesiPlaj giyimGiyimBüyük bedenTesettürEtekTrenckottarz eşofman takımları bayanMontGömlekPantolonT-shirtSweatshirtKırmızı elbiselerCeket