ÜST REKLAM

logo

reklam

MUHALEFET NEREDE?

Samandağ Ziraat Odası Başkanı Selim Kamacı’dan sert çıkış. Kamacı, Belediye Meclis Üyelerine gündeme oturacak sorular sordu!

selim-kamaci

Samandağ Ziraat Odası Başkanı Selim Kamacı, Gazetemiz aracılığıyla Belediye Meclis Üyelerine, Samandağ Belediyesinin yaptığı ihaleler, alım-satımları ve Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir ile ilgili gündeme oturacak nitelikte sorular sordu.

Kamacı, Gazetemiz aracılığıyla hitap ettiği Meclis Üyelerine ”Samandağ Belediye Meclisine seçilen ve üstlendiği görevin ciddiyetinin kutsallığının farkına varmayan, varmak istemeyen biatkar, çıkarcı meclis üyeleri HARİÇ olmak üzere;

Halktan aldığı emanetin ağırlığını ve kutsallığının farkında olarak sorumluluğunun bilincinde olan Değerli Meclis Üyeleri:

Halk tarafından sizlere emanet edilen halkı temsil etme yetkisinin kutsallığı adına sizlere soruyoruz.” ifadelerini kullanırken, Ziraat Odası Başkanı Selim Kamacı, Belediye Meclis Üyelerinden cevaplamasını beklediği şu soruları sordu;

”1-Eski İngiliz okulu olarak yanlış isimlendirilen, geçmişte ev ve pansiyon olarak kullanılan yerin değerinin çok çok üstünde iddialara göre iki tirilyon yüz milyar (750000$ tekabül ediyordu) gibi bir meblağ ödenerek satın alınmasının sebeplerini bu yer satın alınırken Samandağ belediyesinin rolünün ne olduğunu halka açıklayınız.

Halk arasında dolaşan iddialara göre bu yerin sahibi bu kadar meblağı kendisinin almadığı yönündedir.

Almış ise dahi bu zata diğer Samandağ’lılardan fazla özellik tanınmasının sebeplerini lütfen halka açıklayınız.

2- Değerli Meclis Üyeleri:

Belediye’nin hüküm ve tasarrufu altında bulunan halk dilinde dalyan olarak bilinen denize sıfır,  65 dekar arazinin bir meclis üyesi arkadaşınızın akrabasına uzun vadeli olarak sessiz ihalesiz olarak balık üretim çiftliği yapmak üzere peşkeş çekildiğinin iddiaları doğru mudur?

Bundan 7 yıl önce aynı arazi itirazlarımıza ve turizmde değerlendirilmesi gerektiği yönünde önerilerimize rağmen Mithat Nehir, o günlerde kendisini destekleyen bir akrabasının ricası doğrultusunda söz konusu arazinin  kirası uzatılarak bir hata işlenmişti.

Belediye Meclisi olarak sizler aynı hataları tekrar mı edeceksiniz? Samandağ İlçesinin turizmde gelişme sağlamasını ilerlemesini istemiyor musunuz? Samandağ İlçesi sahillerinin balık üretim çiftliklerine mi açacaksınız?

Unutmayın başladınız mı arkası geldiğinde itiraz edemezsiniz denizin içine dahi balık çiftlikleri kurdurulabilir.

Halkın size verdiği kutsal yönetme yetkinizi iyice değerlendirmenizi ve geleceği planlayarak halk menfaatlerini gözetmenizi öneririm.

3-Değerli Meclis Üyeleri:

Samandağ Belediye Başkanımızın akrabası olan bir mühendis 7 yıldan bu yana Samandağ belediyesinin imar ile ilgili olan her işi her kararı  ve konuyu yönlendiren ve yöneten, ayrıca, imar ile ilgili ruhsat ve izinler konusunda Samandağ’ını haraca bağlayan birisi varken sizler halk adına çocuklarımızın adına rahatsızlık duymuyor musunuz?

Görev ve yetkilerinizin farkında değil misiniz?

Hatırlatalım, ilkeli davranan her meclis üyesi bir belediye başkanı kadar etkilidir.

Değerli Meclis Üyeleri:

4- Belediye Başkanınızın bilboardlarda boy boy resimler ile çok büyük ve halka ihsan edilmiş bir hizmetmiş gibi sunduğu Atatürk mahallesinde yaptırılan Pazar yerinin kaç liraya mal olduğunu ve müteahidinin kim olduğunu lütfen halka açıklayınız.

5-Değerli Meclis Üyeleri:

Bir yerel gazetede yayınlanan haberde Samandağ Belediyesi  park yapılmak üzere üçyüz bin TL meblağa parsel  satın alındığını okuduk. Alınan yerin mevkisi, yüzölçümü ve kimden satın alındığını çok merak ediyoruz.

Sizler bu parselin üçyüz bin tl meblağ  değerinde olup olmadığını araştırdınız mı?

6-Değerli Samandağ Meclis Üyeleri:

14.11.2016 pazartesi günkü yerel gazetelerin birinde ”Samandağ Belediyesinin çöp toplama ve ilaçlama hizmeti alınacaktır” başlığı adı altında ihale ilanı verilmiştir.

Bu ilan resmi ve gizli ortaklarının kim olduğu belli olmayan Asi Efe firmasının veya diğer bir firmanın Samandağ ilçesinin çöplerini toplamaya devam edecek anlamına gelmektedir. Yani Samandağ’ında çöpler taşeron usulü ile toplatılmaya devam edilecek.

Sayın meclis üyeleri sizlere soruyoruz: Başkanınıza verdiğiniz gayri menkul satış yetkisi sonucunda  elde edilecek para ile neden 15 adet çöp toplama aracı satın alınmaktadır? O halde bu araçlar kimlere hizmet edecektir? Ayrıca asfalt şantiyeniz olmamasına rağmen neden silindir satın alınmaktadır.

7-Değerli Meclis Üyeleri:

Sizler Belediye meclis üyesi olduğunuzdan dolayı belkide su sıkıntısı çekmemektesiniz, suyunuz akmadığı zaman itfaiye emrinize girer sorununuzu çözersiniz, ancak; emaneten temsil ettiğiniz halk aynı durumda değildir.

Yıllardır çekilen su sıkıntısının hakim olduğu İlçemizde son bir ay içerisinde bu sıkıntı katlanmış bulunmaktadır.

Halk bulaşığını yıkayacak su bulamamaktadır.

Başkası aç iken sizler nasıl tok uyuyabiliyorsunuz? Lafını lütfen unutmayın.

8- Değerli Meclis Üyeleri:

İlçemizin tanıtımının söz konusu olduğu organizasyonlarda

İlçemizin kültürel yapısı, tarihi dokusu, coğrafik yapısı ile yöresel ürünler, zirai ürünler, el işleri, kırsal ürünler vs.ön plana çıkarılır, söz konusu ilçe tanıtımı olduğundan ilçenin bütün bileşenlerinin fikirleri, önerileri sorularak ciddi bir plan doğrultusunda çalışmalar yapılır diye düşünmekteyiz. Ancak Belediye yönetimi kendi danışmalarının haricinde meslek odaları ve diğer kurumlar ile iş birliğine gitmemekte ısrar etmektedir. Bu da İlçemizin kayıp hanesine yazılmaktadır.

İlçe tanıtımı Belediye başkanının boy boy resimlerini stantlara asmak ile başarıya ulaşmanız mümkün olmaz.

9-Değerli Meclis Üyeleri:

Samandağ halkının Atatürk’e olan sevgi ve saygısı tartışmasız en üst seviyelerdedir.

Bizler için Atatürk’ün seviyesinde adam yoktur. Sizlerin çoğunluğunuzun aynı düşünceler taşıdığınızı tahin ediyorum.

Hal böyle iken Belediye Başkanı Mithat Nehir’in yönettiği Belediyenin her daire, birim, salon, çarşı, müdürlük gibi yerlere hatta karar aldığınız Meclis salonuna dahi Atatürk resmi ile birlikte kendi resmini astırmasını nasıl okuyorsunuz?

Sizce, Mithat NEHİR Bütün dünyaya mal olmuş kahraman ATATÜRK’ün seviyesinde biri olabilir mi?

Mithat NEHİR’in kendini halkın üstünde görme hastalığını nasıl yorumlarsınız?

T.C Devlet Dairelerinde çok istenmesine rağmen ATATÜRK’ün fotoğrafının hemen yanında  herhangi bir Cumhurbaşkanının resmi asılabilmiş midir? Sizlere sorarım!

Bence bu davranış başta ATATÜRK olmak üzere; Meclis üyeleri, Belediye çalışanları ve halka yapılmış bir saygısızlık olması ile beraber zafiyet başarısızlık ile engin komplekslerden kaynaklıdır.

Hiç kimse kendi rütbesini kendisi belirleyemez.”

 

Share
884 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?