logo

reklam

Müdür Kapo’dan Felsefe Sevdalısı Öğrencilere Tam Destek; DOĞRU YOLDASINIZ DEVAM EDİN…

     

 

Hatay Liseler Arası “Felsefi Düşünmenin Yolu” Deneme Yazma Yarışmasının ödül töreni dün Samandağ Atatürk Anadolu Lisesi’de İlçemiz Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo’nun da katılımıyla gerçekleşti. Okul müdürü Enver Canbolat’ın ev sahibi olduğu yarışmada ilk 3’e giren öğrenciler altın, son 2 ye kalan öğrencilere de bisiklet hediye edildi.

Samandağ Atatürk Anadolu Lisesi ‘Felsefe Kulübü” öncülüğünde Hatay Liseler Arası Felsefi Düşünmenin Yolu konulu deneme yarışması Türkiye Felsefe Kurumunun hazırladığı olimpiyat sorularıyla yapıldı.  Yarışmaya; Karlısu Sosyal Bilimler Lisesi, Habibi Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Taç Temel Lisesi, Doktor Mustafa Gencay Anadolu Lisesi, Şemsettin Mursaloğlu Anadolu Lisesi, Jan ve Suphi Beyluni Anadolu Lisesi, Samandağ Atatürk Anadolu Lisesi, Seçkinler Koleji ikişer öğrenci ile katıldı. Türkiye Felsefe Kurumu adına Jüri Başkanı olarak Boğos Silahlı katılım gösterdi.

Jüri üyelerinin değerlendirmelerine göre dereceye giren öğrenciler sırası ile

1-Şemsettin Mursaloğlu Anadolu Lisesi Merve ÖZDEMİR

2-Karlısu Sosyal Bilimler Lisesi Mehmet YARIŞIR

3-Şemsettin Mursaloğlu Anadolu Lisesi Emre Kağan ALTUN

4-Samandağ Atatürk Anadolu Lisesi Ekin SÖYLE

5-Taç Koleji İpek YAPRAK

 

İlçemiz Milli Eğitim Müdürü Okul Yöneticileri ve öğrencilerin katılım gösterdiği ödül töreninde konuşan MEB Müdürü Kapo, “sorgulayan bireylerin öneminin arttığı günümüz dünyasında, kendini ifade edebilen eleştirel bakışın toplumda yaygınlaşması için çaba gösteren Felsefe Kulübü öğretmenimiz Zihni Berrak ve öğrencilerimize organizasyon için teşekkür ederiz. Öğrenciler, sizlere başarı diliyorum. Doğru yoldasınız ilerleyin korkmayın. ”dedi.

Düşünen insanlara tefekkür eden insanlar denildiğini belirten MEB Müdürü Kapo, “ne mutlu ki sizler düşünmenin farkına varmışsınız. Geldiğimiz zamanda sadece düşünmek kendi başına kafi değil. Düşündüğünü söyleyebilmek, yaşama geçirebilmek te önemlidir. Emin olun bundan daha güzel bir şey yok. Düşünmenin gerekliliğinin önemini öğrencilerimize anlatan sizlere teşekkür ediyorum. Düşünün ki Yüzmeyi bilip, denize dalmak nasılsa düşünüp icra edememek yada ifade edememek te aynıdır” dedi.

 

Öğretmenler öğrencilerin iki aylık bir çalışma sonrasında bu aşamaya geldiklerini, henüz eksiklerinin olduğunu ama telafi etmek için gereken ne ise yapılacaklarını beyan ettiler. Dereceye giren öğrencilere Ödüllerin takdimi için katkı sunan Samandağ Belediyesine Ayrıca Teşekkür edildi. Bir Felsefe öğretmeninin tüm okulu kucaklayabilecek, tüm öğrencilere hitap edebilecek kabiliyette olduğunun altını çizilirken,  Felsefe Kulübünün ülkemizi temsil edecek yarışmalara katılmaya aday olduğunu belirten öğretmenler, pırıl pırıl zihinlerin yükseldiğini de dile getirdiler.

(Haber-Foto: Ümit Sağaltıcı)    

 

 

Share
261 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?