MÜDÜR KAPO; “ÖĞRENCİLERİMİZ, GURUR KAYNAĞI BİR TABLOYA İMZA ATTILAR” - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

MÜDÜR KAPO; “ÖĞRENCİLERİMİZ, GURUR KAYNAĞI BİR TABLOYA İMZA ATTILAR”

Bu haber 25 Eylül 2019 - 11:01 'de eklendi ve 426 kez görüntülendi.

Robot Yarışmasında Türkiye 1. Si Olan Samandağ Adem Nural Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi ekibine Bakan Selçuk’tan Tebrik…

Millî Eğitim Bakanı Prof. Ziya Selçuk, 13. Uluslararası MEB Robot Yarışmasında gösterdikleri başarı ve yaptıkları robotlar ile adlarından söz ettirerek Robot Yarışmasında Türkiye 1. liğini kazanan Samandağ Adem Nural Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi ekibini ziyaret ederek başarılarını kutladı.

Gerçekleştirilen başarı üzerine gurur duyduğunu ifade eden Samandağ Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo; “ Samandağ Adem Nural Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri beraber bir ekip olarak çalışmış ve bu çalışma neticesinde Teknofest 1. Olmuşlardır. Robot toplama yarışmasında 1. Olan ekibimiz oldukça güzel ve gurur kaynağı bir tabloya imza atmışlardır.

Samandağ Adem Nural Meslek lisesinden öğrenci ve öğretmenlerin yapmış olduğu bu çalışma bizleri oldukça gururlandırdı.  Bu başarı öğretmen ve öğrencilerimizin başarısı değil, bütün meslek lisesinin başarısıdır. En başından beri meslek liselerinin önemine vurgu yaptım ve her zaman için yapmaya da devam edeceğim. Bu güzel başarılarda ısrarımda ne kadar haklı olduğum bir ifadesi.

Öğrencilerimizin gerçekleştirdiği başarı, robotik kodlama üzerine yapılacak deney ve deneyimler üzerinedir. Bu deneyleri görev bilip yarışmalara katılan okulumuzu Uluslararası bir yarışmada temsil etmişler. Bu anlamda öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı