MÜDÜR KAPO, ARAZİ SORUNU ÇÖZÜLMELİ - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

MÜDÜR KAPO, ARAZİ SORUNU ÇÖZÜLMELİ

Bu haber 04 Ocak 2019 - 9:22 'de eklendi ve 246 kez görüntülendi.

 

Tekebaşı’nda Devam Eden Okul Sorunu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Masasında…

İlçemize bağlı Tekebaşı Mahallesi öğrencilerinin sorununu konuşmak üzere Tekebaşı Mahallesi sakinlerinden Samandağ Cilli Gençlik Ve Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Dağ, Tekebaşı Mahallesi Muhtar Adayı İsmail Özçelik, CHP Samandağ İlçe Kadın Kolları Başkanı Yüksel Berber ve Atatürk Orta Okulu Müdürü Erkan HOCAOĞULLARI, İlçemiz Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo’nun makamında bir araya geldiler.

Öğrencilerin bina sorunu ile ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürü KAPO’dan çözüm bekleyen Mahalle Sakinleri, ellerinde bir paftayla şu bilgiyi verdiler “İlkokulda okuyan çocuklarımız okulları yıkıldığı için Tekebaşı Ortaokulu’nda, ikili eğitim görmektedirler. Ve bu eğitimden dolayı zorluk çekiyorlar. Hem öğretmenlerimiz, hem velilerimiz, hem de çocuklarımız bu durumdan müzdaripler. Şuan saat:17:30 ve çocuklarımız hala okuldalar. 1 ay sonra çocuklarımız akşam vakti evlerine dönmek zorunda kalacaklar. Teneffüs sadece 5 dakika sürmekte ortaokul olsun, ilkokul olsun çocuklarımız mağdurlar. Yıkılan okulumuzun yerine yeni bir okul yapılmasını istiyoruz. Belediyenin yeri olan Çok amaçlı Salonun trampa usulü vatandaşa erilmesi ile sorunumuz çözülmez mi?” dediler.

İlçemiz Milli Eğitim Müdürü KAPO; mevcut sorunun çözümü için mücadele ettiklerini, yalnız bu sorunun çözümünde tek karar merci olmadıklarını, Milli Eğitim olarak kendilerine yer gösterilmesi halinde okul binası inşa edebileceklerinin altını çizdi.

Kapo, ‘geçmiş bir zamanda fi tarihinde, nasıl olmuş ise hazine arazisi vatandaş adına geçmiş. Bugün bunu kimin yaptığı, nasıl yaptığı üzerinde durmanın pek bir manası yok. Konu ile ilgili belediye ile görüştük bu vatandaşlara yer vermeleri talebinde bulunduk. Belediye Tekebaşı’nda arazisi olmadığını beyan etti. Bugün mevcut alan Mal Müdürlüğü ve İlçemiz Kaymakamlığı uhdesindedir. Oradan çıkacak karar ne ise bize de uygulamak düşer. Sonuç itibari ile karar merci orasıdır. Prosedür böyledir” dedi.

Misafirlerine hitaben konuşan Müdür Kapo, siz merdivenin birinci basamağındasınız. Vatandaşı ikna etmek bir yana Resmi Kurumlar trampa önerinizi kabul ederler mi bilemeyiz. Umarım görüşmelerinizin sonucu olumlu olur. Biz yer gösterildiği takdirde öğrencilerimize okul yapmaya hazırız” dedi.

CHP Samandağ Kadın Kolları Başkanı Berber, ‘ilçede her noktaya eşit temas etmek hedefindeyiz. Bu sorunun çözümü bizim için mühimdir. Mahalle sakinleri bu sorunu görüşmek üzere köprü olmamızı ve MEB ile görüşme ayarlamamızı istediler. Biz bundan öteye giderek elimizden gelen ne iye yanlarında durarak hayata geçireceğiz. Bunun sözünü veriyoruz” dedi.