ÜST REKLAM

logo

reklam
03 Aralık 2018

“MOR KOLTUK” ETKİNLİĞİNE YOĞUN İLGİ

Defne Kent Konseyi, Hatay Kadın Girişimcileri Derneği ve Sosyal Dayanışma Ağı (SODA) işbirliği ile kadınların içindeki gücü yeniden keşfetmesi, dayanışmayı yükseltmesi, bilgi ve deneyim paylaşımıyla güçlenmesi amacıyla düzenlenen“Mor Koltuk” adlı etkinlik yoğun katılımla gerçekleşti.

Özel Hatay Sınav Koleji Konferans Salonu’nda gerçekleşen etkinliğe, Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Defne Belediyesi kadın personeli ve çok sayıda kadın izleyici katılım gösterdi.

2016 yılı yapımı ve İngiltere’de kadınların 1900’lü yılların başında verdiği oy hakkı mücadelesini anlatan “DİREN” filminin gösterimi ile başlayan etkinlikte; konuşmacılar Seda Kaya Güler ve Serpil Yılmaz, kadınların toplumsal hayata katılımının önemine dair sunumları aktardı.

Yaman’dan Kadın Çalışanlarına İdari İzin

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman; Defne Belediyesi kadın personeline, mesai saatleri içerisinde gerçekleşen “Mor Koltuk” etkinliğine katılım gösterebilmeleri adına idari izin vererek örnek bir harekete imza attı.

Kadınların toplumsal hayata katılımlarını konu alan “Mor Koltuk” etkinliğinde konuşma yapan Başkan Yaman: “Böylesine güzel bir organizasyonu bizlerle buluşturan Defne Kent Konseyi Kadın Meclisimizi, Hatay Kadın Girişimcileri Derneği’ni ve SODA’yı yürekten kutluyorum. Kadınlarımızın toplumda daha etkin yer almaları ve beraberliklerin bu tür etkinliklerle daha da perçinlenmesi dileklerimle emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” ifadelerine yer verdi.

.

Share
170 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?