MKÜ Antakya Devlet Konservatuarı Tarafından “Kanun Dinletisi” Konser Programı Düzenlendi BİR İLK YAŞANDI! « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

MKÜ Antakya Devlet Konservatuarı Tarafından “Kanun Dinletisi” Konser Programı Düzenlendi BİR İLK YAŞANDI!

Bu haber 15 Nisan 2022 - 12:35 'de eklendi ve 119 kez görüntülendi.

MKÜ Öğretim Görevlisi Nurten Çalhan tarafından hazırlanan konser Antakya Öğretmenevi ASO Müdürlüğü Salonunda düzenlendi.

Etkinliğe Antakya Devlet konservatuarı Müdürü Doç. Dr. Erhan Tekin ve çok sayıda davetli katıldı.

Antakya Devlet Konservatuvarı Müdür Doç. Dr. Erhan Tekin, etkinlikte yaptığı konuşmada: 2018’de kurulan konservatuvarın öğretmen ve öğrencileriyle Antakya’da Türk Müziği alanında yapacağı sanatsal etkinlikleri ile şehrimizdeki kültürel ve sanatsal faaliyetleri geliştirmek istediklerini söyledi.

Düzenlenen başarılı dinleti ile aynı zamanda bir ilk yaşandığını vurgulayan Doç. Dr. Erhan Tekin, şöyle konuştu:

“Konservatuvarımızın Öğretim Görevlisi Nurten Çalhan ile birlikte 1 ve 3. sınıf öğrencileri, Türk müziğinin çok nadide eserlerinden oluşan ‘Kanun Dinletisini’ başarıyla davetlilere dinlettiler. Kendilerini takdir ve tebrik ediyorum. Türk müziğinin piyanosu sayılan kanun çalgısı ile Batı müziğinin piyanosu birlikte Doğu-Batı sentezi yaparak öğretmenevinde bir ilke imza atıldı. Bu etkinliğin düzenlenmesinde verdiği desteklerden dolayı Antakya Öğretmenevi Müdürü Ömer Bilgin’e çok teşekkür ederim. Bu dinleti başta Öğretmenevinin desteği ve yakın zamanda Antakya Kışlasaray Lions Kulübü tarafından satın alınarak konservatuvarımıza bağışlanan kanun çalgısı ile gerçekleşti. Sanatsal etkinliklerin giderek artması için Hatay’ımızın sanatsever ve hayırsever işadamlarının desteklerine ihtiyaç duyulmaktadır.”

‘Kanun Dinletisi’ ilgiyle dinlendi ve sanatçılar konser sonunda coşkulu bir şekilde alkışlandı.

Haber Merkezi