MIZRAKLI HALKI LÜTUF DEĞİL, HAKKINI İSTİYOR! « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

MIZRAKLI HALKI LÜTUF DEĞİL, HAKKINI İSTİYOR!

Bu haber 06 Mart 2017 - 9:12 'de eklendi ve 220 kez görüntülendi.

 

İlçemize bağlı Mızraklı Mahallesi, üvey evlat muamelesi görmekten isyan etti.

İlçemize bağlı Mızraklı Mahallesi yıllardır su, elektrik, yol, kanalizasyon, dere ıslahı gibi sorunlarla uğraşırken mahalleli yıllardır yetkili makamlara gittiklerini, yüzlerce dilekçe yazdıklarını ancak kendilerine olumlu bir dönüşün olmadığını ifade ettiler.

Hizmetin bir lütuf değil, hak olduğunu kaydeden Mızraklı halkı, geçtiğimiz hafta sonu Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından arabulucu olarak gönderilen Hatay Büyükşehir Belediyesi Gönüllüler grubu ile düzenlenen toplantıda ”neden sizi gönderip de kendileri gelmediler? Bizden neden korkuyorlar” diyerek gruba isyan ettiler.

Toplantıda söz alan vatandaşlar, ”Hatay Büyükşehir olduktan sonra bizi adeta haraca bağladınız. İhtiyacımız olan hizmetleri değil de beyefendilerin bize layık gördüğü hizmetleri almaya başladık. Seçimler yaklaşınca hal hatır sormaya gelirler. Niyetiniz gerçekten hizmet ise acil olarak taleplerimize çözüm bulursunuz.

Taleplerimiz çok basit: Hat-Su hakkı olmayan eski birikmiş su faturalarını tahsilden vazgeçsin. Bizler Hat-Su’nun hizmetlerinden minimum olarak faydalanıyoruz. İçilemeyen suları içiyoruz. Halkın çoğu parayla su alıyor.

Dere ıslahı ile bir sürü ağacı katlettiniz, yazıklar olsun.” ifadelerini kullanırken şöyle devam ettiler; ”diğer mahallelere baktığınızda alt yapıları var, yolları asfalt, elektrikleri sürekli var ancak bize gelince bir ses sistemini çok görürler. Bu hizmete yetişememek değil, politik bir cezalandırma uygulamasıdır. Bu cezalandırma uygulamasını diğer mahallelere yapılan ancak bize gelince kesilen hizmetlerden anlıyoruz. Biz Mızraklı halkı olarak sizden lütuf değil hakkımızı istiyoruz” diyerek isyan ettiler.

Haber-foto:Ali doğru