MİSYONUN VİZYONLA BİRLİKTE PATİNAJ YAPTIĞI KUMSALLAR « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

MİSYONUN VİZYONLA BİRLİKTE PATİNAJ YAPTIĞI KUMSALLAR

Bu haber 07 Haziran 2022 - 12:10 'de eklendi ve 228 kez görüntülendi.

Daha öncesinde de konuk olduğum Avusturya” ya varır varmaz bizim oğlanın ikamet ettiği Salzburg/ Linz kentine yerleştik. On yıl öncesinde tanık olduğum, buraların yerel yönetimlerinin nasıl bir çalışma yaptıkları ve sorumluluklarında olan bu kentlere, mahallelere vermiş oldukları vizyon, imar, konutlardaki konfor yerler, çevre ve ulaşım estetiğinin güzelliği aynı yerde durmamış, kat ve kat artırıldığını gözlemleyince bunun üzerine bir yazı kaleme almayı düşündüm, sosyal medyayı gezinirken kötü haber gözlerime ilişir ve beni oldukça üzen haberde: Samandağ sahilinde serinlenmek için girdiği denizde dalgalara kapılan,15 yaşlarında bir genç kızın ölümü duyuruluyordu. Bundan herkesin üzüntü duyduğundan şüphem yok. Kendim ilk bakışta, gençliğinin körpe baharında olan güzel genç kızımızın ölümünden sadece rip dalgası mı yoksa adamakıllı düşünerek sorgulanamayan başka nedenler aralığında saklı olan ve bazen de trip yaptığımız bir gizem mi? Sorusunu anımsamış oldum.

Durum vahim. Bu ateş hepimizi yakar bilhassa 3/4 asırdır bu beldede yerel yönetim sorumluluğunu devralan her yetkili ve buna ses çıkarmayan bizlerin yani hepimizin bu işte vicdan azabı var. Evet, ateş düştüğü yeri yakar. Bu olay için ömür buraya kadar denemez. Çok şey söylenebilir lakin ben konu uzamasın diye sadece kısa geçeceğim. Dünyanın en güzel sahil ve kumsalına sahip bu beldenin, Türkiye’nin Bodrumu, Marmaris’i, Kuşadası kadar iklimsel ve koy şansı olmayabilir ama doğanın tüm zor koşullarına karşı koymayı becerebilen insanoğlunun sahip olduğu akıl, bilgi ve teknolojik üstünlük hazinesi bizim ilçe turizmine hiç bir zaman uğramadığı gün gibi açığa çıkıverdi. Merkezde ki ihmaller zincirine bizlerinde yıllar boyu atalet, ihmal ve beceriksizliği eklenmiş. En bariz ve pes dedirten vaka, HBB sine en büyük desteği veren başka bir ifadeyle iktidara taşıyan ilçe olmamıza ve bu denli arzulularımıza rağmen yer ve imkan varken HADO’nun bir durağını Samandağı’na kurduramadık, yanlış mı? Ana arter yolların bırakın alt yapısını üst yapıyı yaptırırım yaptırmam tartışmasındayız henüz.

Ne hikmet ki, her dönem birbirlerini aklayan Sayın yetkililerimizde ayakları yere sağlam basan bir istek ve bir irade arzusu olsaydı yukarda saymış olduğum ve günümüzde turizmleriyle para basan o güzelim yerler, yanımızda nal toplardı. Uzun yıllar ömrümüzden geçti. Geleceğimizin teminatı diye adlandırdığımız gençler için, belde halkı için bir dalga kıran boyutlu denizin bir bölümü risksiz ve güvenli yüzme alana sağlanamaz mıydı? En azından, bu güzel insanlarımız boğulmazdı. Emin olun böyle bir proje için Samandağ halkı hiç bir fedakarlıktan çekinmezdi. Bir yöneticinin bir işareti, bir misyonu yeterdi ama olamadı. Ve en ustasını bile acımasızca (Sahil konumu itibariyle) yutan güzel denizimizin büyük küçük ve kuşaklar boyu hepimiz insafına terkedilmiş durumdayız. İşte kahredici ve bel bükücü bu boğulma haberler bir son olur mu dersiniz, inşallah bu dileğimizdir. Gelmiş geçmiş sn. tüm yetkililerimizin bu konuda söylediklerime kızar mı dersiniz? Gerçekler ve ahvalimiz budur ne çare, mızrak çuvala sığmıyor. Ölen güzel ve genç Merve ÇAY kızımıza tanrıdan rahmet, ailesine ve sevenlerine ve Samandağ halkına başsağlığı dilerim.

Sevgili ÇAY, mekânın cennet olsun.

Linz/Avusturya

Abdurrahman Miçooğulları