ÜST REKLAM

logo

reklam

MİNİKLERDEN, ÖNCELİK YAYALARIN ÇAĞRISI

Berrak; “Amacımız “Can Güvenliği, Her şeyden Önce Gelir” Anlayışını Çocuklara Aşılamak…

İlçemizde eğitim ve öğretime aralıksız bir şekilde devam eden Adem Nural İlkokulu 1/C sınıfı öğrencileri farkındalık yaratmak aynı zamanda yayaların trafikteki önemine dikkat çekmek için İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan ‘trafikte öncelik yayaların’ kuralına destekte bulundular. 

Minicik ellerle Deniz Sitesi Hz. Hızır Türbesi önünde ve Çevlik’te yayaların can güvenliği noktasında sürücülerin dikkat etmesi gerektiğini belirten pankartlar açarak sürücülere el broşürleri dağıttılar.

Adem Nural İlkokulu 1/C sınıf öğretmeni Ercis Berrak, “Can Güvenliği, Her şeyden Önce Gelir” diyerek gazetemiz haber merkezine konu üzerine bir açıklamada bulundu.

“Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın”  diyerek öğrencilerine de bu trafik anlayışını aşılama hedefinde olduğunu belirten Berrak açıklamasında; “2019 yılı “yaya öncelikli trafik” yılı yaya önceliği farkındalık etkinliği içişleri bakanlığı tarafından “öncelik hayatın, öncelik yayanın”  şiarıyla 2019 yılı “yaya öncelikli trafik” yılı ilan edilmiş olup ülke genelinde yıl boyunca devam edecek farkındalık faaliyetleri yapılması kararlaştırılmıştır. Bizde Adem Nural İlkokulu 1/C sınıfı olarak destek olmak amacıyla bu etkinliği düzenledik. Amacımız farkındalık yaratmak ve çocuklara bu eğitimi farklı bir anlayışla vermek. Eğitim sadece dersle değildir. Yaparak, yaşayarak uygulayarak çocuklara farkındalık kazandırmak istedik. Çocuklar hem bu eğitimi almış oldular hem de eğlendiler. Bu organizasyonumuzda bize destek verip ağırlayan Cafe Mola işletme sahiplerine teşekkür ederiz” ifadelerine yer verdi.

Haber: Ümit Dadük Sağaltıcı – Foto: Aslı Sağaltıcı

Share
143 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?