logo

reklam

MİNİKLERDEN, DÜNYA TANDIR’A ZİYARET

İlçemizde, aydınlık geleceklerimiz olan minik öğrencilerimiz Fatımatüz Zehra Anaokulu öğrencilerine mesleki tanıtımlar devam ediyor.  Meraklı ve bir o kadar sevimli olan minik öğrenciler meslekleri de yerinde görerek tanıyorlar. Fatımatüz Zehra Anaokulu öğrencilerinin ilk ziyaretleri Ğadir Fırınını ziyaretinin ardından bir sonraki ziyaretleri Dünya Tandır oldu.

Samandağ kültürünün unutulmaya yüz tutmuş geleneksel tandır ekmeğini yaşatmaya ant içmiş Dünya Tandır işletme sahibi Tekebaşı Mahallesi sakinlerinden İpek Arslan öğrencilere mesleğini tanıttığı için ve minik öğrencilerin sevincine ortak olduğu için çok mutlu olduğunu aynı zamanda bu uygulamanın çocuklar için çok yararlı olduğunu ifade ederek ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Fatımatüz Zehra Anaokul Müdürü  Ayhan Çiçek ise;  Öğrencilerimize hayata hazırlanırken, meslekleri de yerinde göstererek zihinlerinde tecrübe kazandırmak istiyoruz. Bu uygulamanın onlar için çok yararlı olduğunu düşünüyoruz. Öğrencilerimiz meslekleri tanıyarak ileride yapmak istedikleri mesleği önceden tanımış olacak aynı zamanda binlerce emek sarf edip işlerini yapmaya çalışan esnaflarımızın işlerinin zorluğunu anlayacaklar” dedi.

Haber-Foto: Ümit Sağaltıcı

Share
312 Kez Görüntülendi.
                                                                                                                                                    
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?