MİNİKLERDEN DOĞAYA HEDİYE « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

MİNİKLERDEN DOĞAYA HEDİYE

Bu haber 08 Nisan 2022 - 12:03 'de eklendi ve 338 kez görüntülendi.

Ağaçların hayatımızdaki önemini vurgulamak amacıyla Meydan Azize Süleyman Yalçın Ortaokulu ve Fatimatüz Zehra Anaokulu ağaç dikme etkinliğine imzalarını attı.

Fatumatüz Zehra  Anaokulu okul idaresi, öğretmenler ve velileri ile Yayladağı Orman işletme Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinliğe Samandağ İlçe Kaymakamı Murat Kütük, Samandağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Menderes Tunç, Fatumatüz Zehra Anaokulu  okul idaresi çok sayıda öğrenci, öğretmen ve veli katılım gösterdi.

Ağaç yaşken eğilir düşüncesiyle; çocuklara ağacı, yeşili sevdirmek, doğanın önemini kavratmak için gerçekleştirilen etkinlikte Kaymakam  Kütük gerçekleştirdiği açıklamada; “Bugün buraya hem doğayla temas etmeye hem de doğaya karşı sorumluluğumuzu yerine getirmeye geldik. Her biri bugün diktiğimiz fidanlar gibi dinç, toy, tazecik olan ve büyümek için hevesle gün sayan miniklerimiz büyüdüğünde dikmiş olduğumuz fidanlar ağaç olacak. Doğaya renk, canlıya nefes, hayvanlara yuva, yazın kavuran sıcağında gölgesinde soluklanacak sığınak olacak.

Her baharda doğayı dirilttikleri gibi ruhları da diriltmeleri, bereketini ve şifasını bizden esirgememeleri duasıyla can suyunu verdiğimiz bu fidanlar dünyadan umudumuzu kesmeyeceğimizin göstergesidir. Biz gitsek de ardımızda biden iz kalacak. Çocuklarımız minik elleriyle bugün doğaya armağan etmiş oldukları fidanlarla  bu dünyada benim de bir dikili ağacım var diyecek.  Bugün burada bulunan çocuklarımızın ve nicelerinin bu fidanlar gibi serpilip büyüyeceklerine, dünyayı güzelleştirip geliştiren doğa dostu birey olacaklarına inancım sonsuzdur. Bu etkinliği organize eden değerli Fatumatüz Zehra Anaokulu okul idaresi ve öğretmenlerine teşekkürü borç bilirim.” Dedi.

Ağaç dikiminin ardından öğrenci ve veliler için piknik düzenlendi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı