ÜST REKLAM

logo

reklam

MİNİKLERDEN, ANLAMLI ETKİNLİK

Dünya Anadil Gününe, Sakarya İlköğretim Okulu Öğrencilerinden Destek

21 Şubat Dünya Anadil Günü kapsamında, Samandağ Yeni Çarşı Konferans Salonunda gerçekleştirilen etkinliklere Sakarya İlköğretim Okulu 3- B sınıfı öğrencileri de katılım gösterdi. Gerçekleştirilen Anadil programında 3- B sınıfının gerçekleştirdiği etkinlik oldukça beğenildi.

Arapça dilinin önemine vurgu yapan ve öğrencileriyle gurur duyduğunu belirten 3-B sınıfı öğretmeni Eylem Oğur; “Dilimizin önemine vurgu yapmak ve öğrencilerimizin Arapça dilini sevdirmek için bu 21 Şubat Dünya Anadil Günü etkinliğine katılmak istedik. Öğrencilerim bu etkinliğe büyük bir özveri ve çalışmayla hazırlandılar.

Gerçekleştirdiğimiz etkinlik öncesinde Dünyada dilsel farkındalık yaratmak ve çok dilliliği teşvik etmek için kutlanan Dünya Anadil gününü öğrencilerime anlattım. Onlarla sohbet ettim. Dünyada birçok dilin konuşulduğunu ve farklılıkların birer zenginlik olduğunu anlatmaya çalıştım. Bildiğiniz gibi biz çok inançlı bir İlçede yaşıyoruz. Bu anlamda farklı dillere, farklı inançlara saygılı olmamız oldukça önemli.

Ben öğrencilerim adına programı düzenleyen ve programda yorulan herkese çok teşekkür ediyorum. Bu etkinlik hem öğrencilerimin dillerini iyi bir şekilde öğrenmesi hem de onların özgüvenlerini daha da yükseltmek için oldukça önemli. Bu yönden onların olumlu yönde gelişimi için elimden ne gelirse yapmaya hazırım” dedi.

Haber – Foto: Aslı Sağaltıcı   

Share
170 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?