MİNİKLER HAYALLERİNİ UÇURDU | Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

MİNİKLER HAYALLERİNİ UÇURDU

Bu haber 09 Eylül 2019 - 8:58 'de eklendi ve 33 kez görüntülendi.

 “Eğitim Her Yerde”

İlçemizde faaliyet gösteren Adem Nural İlkokulu 2/C öğretmeni Ercis Berrak, geçtiğimiz hafta sonu öğrencileri ve velileri ile birlikte uçurtma uçurarak eğitim sadece ders çalışmak olmadığını çocukla vakit geçirmenin en önemli ders olduğunu vurguladı.

Konu üzerine gazetemize yaptığı açıklamada öğretmen Berrak; “

Yeni eğitim öğretim yılında 2/C sınıfı olarak güzel bir başlangıç yapmak, sınıf içi dayanışmayı arttırmak ve öğrencilere güzel anlar yaşatmak adına veli ve öğrencilerle birlikte uçurtma şenliği ve kahvaltı yaptık. Temel felsefemiz öğrencilerimize hayatı en iyi şekilde ve eğlenceli şekilde yaşamalarını öğretmek.

Bence asıl ders oturtup 7/24 ders çalıştırmak değil çocuğun yanında olduğumuzu hissettirmek. Bunu yaptığımız sürece öğrencilerimiz kendi başlarına başarı sağlayacaklardır.

En önemlisi de mutlu bir çocukluk geçirdikleri için ileride sağlıklı bir birey olarak yaşamına devam edecektir. Bu anlamda velilerimize çocuklarıyla vakit geçirmelerini, onlarla oyun oynamalarını istiyor çocuklarımızın yeni dönemlerinde başarı göstermelerini diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı

afdah.info

voir films