MİNİKLER BİTKİ VE ÇİÇEKLERİ TOPRAKLA BULUŞTURDU - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

MİNİKLER BİTKİ VE ÇİÇEKLERİ TOPRAKLA BULUŞTURDU

Bu haber 09 Nisan 2018 - 8:43 'de eklendi ve 163 kez görüntülendi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı, miniklere bitkileri ve doğa sevgisini aşılamak amacıyla çiçek ve ağaç fidelerini tanıttı.

Daha yeşil bir Hatay’ın oluşturmak ve Hataylı doğa sevgisi kazanmaları amacıyla nitelikli bir çalışmaya imza atan HBB, bu doğrultuda yeni bir etkinliğe daha imza attı.

Etkinliğin asıl amacının, çocuklara bitki sevgisi aşılamak olduğunu dile getiren HBB Park Bahçe ve Yeşil Alan Dairesi Başkanlığı yetkilileri, Antakya ilçesinde bulunan Latife Hanım Anaokulu öğrencilerine bitki tanıtımı gerçekleştirerek saksılara ekilen çiçekler ve ağaç fidelerini tanıttı.

Ayrıca HBB Arıtma Tesisi civarındaki seralara Saraykent 125.Yıl Anaokulu öğrencilerini götüren ekipler, doğa sevgisini bir kez daha miniklere aşılayarak bitki ve çiçekleri toprakla buluşturdu.

HBB ekiplerinin gerçekleştirdiği çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getiren okul idarecileri ve öğretmenleri eğitimin her kademesine destek sunan HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve ekibine teşekkürlerini iletti.

Haber Merkezi