ÜST REKLAM

logo

reklam
21 Nisan 2017

MİNİKCANLAR’DAN 23 NİSAN GÖSTERİSİ

 

İlçemizde faaliyet gösteren Minik Canlar Kreş Ve Gündüz Bakımevi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını erken kutladı.

İlçemizde önceki gün Yeni Çarşı Konferans Salonunda bir etkinlik düzenledi. Düzenlenen etkinliğe Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız, Belediye Başkan Vekili Şahiye  Fırıncıoğulları, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Ateş ve çok sayıda izleyici katıldı. Programda minikler şaşkın bakışları ve eğlenceli oyunlarıyla izleyenleri kahkahalara boğdu. İzleyenler çocukları alkışları ile destekledi.

Kreş Müdürü Burcu Kahiloğulları gösteri başlamadan önce kısa bir konuşma yaptı. Etkinlikte sunumu yapan Kahiloğulları; “bugün Mustafa Kemal Atatürk’ün bize Kurduğu Cumhuriyeti ve çocuklara armağan ettiği 23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramını kutlamak için burada bulunmaktayız. Atatürk 23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramını hepimizin geleceği olan çocuklarımıza armağan etmiştir. Çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek bizim görevimizdir. Bunun için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Minik Canlar Kreşin gelenekselleşen etkinliğine  Hepiniz hoş geldiniz”dedi.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından grup sorumlusu Bahar Reyhanoğulları günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.

Konuşmasında “23 Nisan 1920’te TBMM’nin açıldığı gündür. Atatürk bayram yapalım diye çocuklara armağan etmiştir. Meclisimiz Kurtuluş savaşının en ateşli döneminde açılmıştır. Birinci dünya savaşından yeni çıkan Osmanlı devletinin içine düştüğü durumu düşmanımızı n yurdumuzu paylaşmak için topraklarımıza nasıl saldırdıklarını ve Atatürk’ün Samsun’a, Amasya’ya, Erzurum’a ve Sivas’a hangi zor şartlarda gittiğini hepiniz biliyorsunuz. Mustafa Kemal Atatürk düşmanı topraklarımızdan ancak savaşarak atacağımıza inanıyordu. Bu nedenle ülkenin ileri gelenlerini bir meclis çatısı altında toplamak için var gücü ile çalışmıştır. 23 Nisan 1920 günü Ankara’da ilk meclis toplantısı yapıldı. Padişah İstanbul’da, milletin vekilleri ise Ankara idi. Ancak padişahın hiçbir etkinliği kalmamıştı. Çünkü bu millet ulusal egemenliğini kazanmak istiyordu. Bütün kararları meclis veriyor ve padişahı devreden çıkartıyordu. Sonunda Kurtuluş Savaşımızı kazanmış ulusal egemenliğimiz padişahın elinden alınmış milletimize verilmiştir” dedi.

Burcu Kahiloğulları’nın sunumuyla başlayan etkinlik sırasıyla Yumurcaklar sınıfı öğrencilerinin çiftetelli gösterisi,  Pamuk şekeri sınıfı öğrencilerinin korosu ve Kafkas gösterisi, Şirinler sınıfı öğrencilerinin ham çökelek oyunuyla devam etti. Öğrencilerin renkli ve bir o kadar eğlenceli oyunları şiirler ve şarkılarla taçlandı. Gösteri akışında Kreşin grup sorumlusu Yağmur Ray, ATATÜRK şiirini okudu ve  gösterinin sonunda Minik Canlar Kreş bütün yıl yaptığı etkinlikleri slayt gösterisiyle İzleyenlerine sundu. Sırasıyla gerçekleştirilen oyunlarıyla minikler, şaşkın bakışlarıyla izleyenleri hem güldürdü hem de duygulandırdı.

Haber-Foto:Nazlı Hüzmeli

Share
779 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?