ÜST REKLAM

logo

reklam
02 Ocak 2017

MİNİKCANLARDA ÇİFTE KUTLAMA

minik-canlar-1 minik-canlar-2 minik-canlar-3MİNİKCANLARDA ÇİFTE KUTLAMA

İlçemizde Minikcanlar Kreş Öğrencileri, öğretmenleri ve Kerş Yöneticileri eşliğinde erken bir yılbaşı kutlaması gerçekleştirdiler.

Yerli Malı haftasını da birleştirerek gerçekleştirilen kutlamada, gönüllerince eğlenerek giren minikler, yılbaşı programını pasta keserek sonlandırdılar.

Kutlama öncesinde çeşitli etkinlikler gerçekleştiren Kreş Müdürü Burcu Kahiloğulları çocuklara yerli malının önemini anlattı.

Kreş Yönetimi adına bilgi verene Müdür Kahiloğulları; yerli malı haftasının tüm okullarda kutlandığına dikkat çekerek yerli malının resmi adının “Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası” olduğunu belirtti.

Kahiloğulları, Yerli malı haftasının asıl amacının yerli ürünlerin tüketilmesini arttırmak olduğunu belirterek, “bu hafta boyunca çocuklar okullarda tutumlu olmanın ne demek olduğunu,  Parasını ve eşyasını nasıl kullanması gerektiğini öğrenir. Okullarda yapılan etkinliklerle gençler yerli mallarına yönlendirilir”dedi.

Yerli malı ve yılbaşı etkinliğinin bir arada kutlanmasının bir anlamda gereksiz israfı engellemek amacı taşıdığına dikkat çeken konuşmasında Kahiloğulları, 2017’den beklentilerini sıraladı.

Kahiloğulları, türlü olumsuzluklar yaşadığımız üzücü bir yılı geride bıraktığımız dile getirerek, “geçirdiğimiz bu sıkıntılı sürece rağmen, yine de yaşayacağımız aydınlık günlerin içimizde yeşerttiği umuda sığınmaktan vazgeçmiyoruz. 2017 yılının, tüm halkımız için olumlu süreçlerin yaşanacağı, terörden, savaştan, kavgadan uzak; aydınlık, elele, kardeşçe yaşanacak güzel günler getireceğini umut ediyoruz. Savaşa karşı inatla barış diyoruz. Daha insancıl, daha barışçıl, aydınlık ve pozitif günlerin bizi karşılayacağı bir yıl ümidi ile başta miniklerimizin sonra da  tüm halkımızın yeni yılın en içten dileklerimizle kutlarız” dedi.

 

Share
827 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?