logo

reklam

MİNİK VECİHİ’LER UÇAKLARINI UÇURACAK

Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü adıyla SODES 2017/1 programı kapsamında Proje Müellifi ve Koordinatörü Ahmet Şanal tarafından yürütülen Minik Vecihiler Hürkuş Oluyor Projesi kapsamında Ankara Gezi organizasyonu bugün THK Genel Başkanı Kürşat Atılgan, ev sahipliğinde başladı.

Vecihi Hürkuş’un ve çalışmalarının tanıtılması, Sivil Havacılığın Özendirilmesi, Havacılıkla ilgili üretime dair teşvik ve farkındalık sağlanması, Model Uçak yapımı ile ilgili ilgisi olan öğrencilerin el becerilerinin geliştirilmesi, öğrencilerin milli ve manevi duygularının geliştirilmesi, teknolojiye duyulan ilgiyi el becerilerini geliştirme konusunda bir fırsata dönüştürerek çocukların bağımlılıktan ve kötü alışkanlıklardan korunması gibi amaçları taşıyan Minik Vecihiler Hürkuş oluyor projesi kapsamında rutinin dışında faaliyetler tasarlanmakta ve öğrenciler bir yandan eğlenirken diğer yandan da öğrenmeye devam etmektedir.

Hatay’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü adıyla uygulanan projede Model uçak kurslarının devam ettiği süreçte aynı zamanda Bir Tayyareci Vecihi Hürkuş adlı bir Tiyatro oyunu da gençler için sahnelenmektedir. Böylelikle özellikle İstiklal Savaşı öncesi ve sonrasında Türk Tarihinde Havacılık ve Havacılık Sanayisinin önemi vurgulanmaktadır.

2023’e doğru Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Havacılık ve Savunma Sanayisi ile ilgili yatırımları ve konuya dair devlet stratejileri gençlere anlatılmaktadır.

THK Başkanlığı’nın ev sahipliğinde, SODES 2017 / 1 programı aracılığı ile T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilen Ankara Gezi organizasyonunu sürdüren Proje Koordinasyon Ekibi ile Ankara’ya Uçan kendilerine Minik Vecihiler adını veren öğrenci grubu Ankara’da Anıtkabir,

Taceddin Dergahı, Vecihi Hürkuş Kabri gibi ziyaretlerde bulunacak THK Üniversitesi, THK Paraşüt Kulesi ve Müzesi, Türk Hava Kuvvetleri Müzesi gibi havacılıkla ilgili gezilerini sürdürecek ve kendi yaptıkları uçaklarını Vecihi Hürkuş Havacılık Parkında uçuracaklardır.

Haber Merkezi

Share
192 Kez Görüntülendi.
                                                                                                                                                    
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?