ÜST REKLAM

logo

reklam
04 Ekim 2017

MİNİK İTFAİYECİLER İŞ BAŞINDA

Minik öğrenciler, oyuncakçılarda gördükleri itfaiyeci, itfaiye arabası ve yangın hortumunun gerçeğini gördüler, meraklarını giderdiler, bilgileri paylaştılar, araçlarla dolaşmanın mutluluğunu yaşadılar.

Vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla gece gündüz demeden çalışan İtfaiye teşkilatı yıl dönümünü kutluyor.

Minikcanlar Kreş Öğrencileri hafta başında, kreş binasında ağırladığı İtfaiye ekiplerinden bilgi aldı. Yangınların daha çok ateş ve ateş kaynaklarından dolayı çıktığını anlatırken, yangınların çoğu zaman dikkatsizlik ve ihmal sonucu meydana geldiği de verilen bilgiler arasında oldu. Yetkililer, miniklerden her zaman ateş ve ateş kaynaklarından uzak durmalarını istediler. Yangın anında aranması gereken 112 numarasının Türkiye’nin her yerinde aynı olduğu ve mutlak suretle bilinmesi gerektiği vurgulanırken, numara tüm miniklerin hep bir ağızdan katıldığı koro şeklinde neşe içerisinde birkaç kez tekrarlatıldı. Daha sonra kendi bedenlerine uygun itfaiye elbisesi ve kaskları giyen miniklerin ellerindeki itfaiye hortumları ile verdikleri poz, dünyalarına yansıyan mutluluğun ifadesini sergiledi.

Sınıfta gerçekleştirilen tanışmanın ardından sahaya çıkan miniklerin neşesi, görülmeye değerdi.

Kreş yetkilileri, yerinde uygulamanın eğitimde çok etkin olduğuna işaret ederken, öğrencileri bir çok meslek gurubu ile tanıştırmayı hedeflediklerini belirttiler.

  “Çocuklar donmamış beton gibidir, üzerlerine ne düşse iz bırakır.”

-Haim Jinott-

 Haber -Foto: Nazlı Hüzmeli

 

Share
384 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?