MİNİK ELLERDEN, KALP ŞEKLİNDE EKMEK... - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

MİNİK ELLERDEN, KALP ŞEKLİNDE EKMEK…

Bu haber 15 Şubat 2019 - 14:31 'de eklendi ve 250 kez görüntülendi.

Fatımatüz Zehra Anaokulu’ndan, Ğadir Fırını’na Ziyaret…


İlçemiz 75.Yıl Anaokulu Yeni Mahalle Liman Caddesi’nde faaliyet gösteren ve en iyi öğrenmenin yaparak öğrenme olduğunu savunan Fatımatüz Zehra Anaokulu öğretmenleri ve öğrencileri İlçemizde faaliyet gösteren Ğadir Fırını’na bir ziyaret düzenledi. Amaçlarının meslekleri tanıtmak ve en iyi öğrenme yönteminin uygulayarak öğrenme olduğunu ifade eden Fatımatüz Zehra Anaokulu yetkilileri işletme sahiplerine gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ettiler.

Meraklı minikler fırına geldikleri ilk dakikadan itibaren hamurun nasıl yapıldığını, ekmeğin nasıl pişirildiğini sordular. Ğadir işletme sahipleri Erdal ve Serdal Sağaltıcı, öğrencilere buğdayın ekmek olana kadar olan yolculuğunu anlatarak öğrencilerle beraber ekmek pişirdiler. Minikler işletme sahiplerini merakla izledi.

Minikler, buğdayın ekmek olana kadar ola yolculuğunu büyük bir merakla dinledikten sonra tezgâhın başına geçtiler. Kalp şeklinde ekmekler ortaya koyan miniklerin sevinci gözlerinden okundu.

Kalp şeklinde ekmekler işletme sahipleri ve öğrencilerin ilgisini çekti.

Fatımatüz Zehra Anaokulu öğretmenleri ve öğrencilerini ağırlamaktan ve miniklere buğdayın ekmek yolculuğunu büyük bir zevkle anlatan işletme sahipleri Erdal ve Serdal Sağaltıcı; “buğdayın ekmeğe kadar nasıl pişirildiğini öğretmeye çalıştık. Aynı zamanda öğrencilerin meslekleri tanımasına vesile olmaya çalıştık. Çocuklarımız bizimle birlikte hamuru açtı ve nasıl pişirildiğini izledi. Bu durum bizleri oldukça mutlu etti.Bu anlamda Fatımatüz Zehra Anaokulu, Arılar Sınıfı öğretmeni Mine Doğru, Yıldızlar Sınıfı öğretmeni Yağmur Yılmaz ve Müdür Yardımcısı Fulya Kütük ve öğrencilere çok teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdiler.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı