ÜST REKLAM

logo

reklam

MİLLETVEKİLİ MAAŞI İLE KİMSE SORUNLARI ÇÖZEMEZ

Milletvekili Mengüllüoğu, İlçemizde Temaslarda Bulundu…

Türkiye İşçi Partisi Hatay Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu, ilçemize bağlı Mızraklı, Çöğürlü, Tekebaşı Mahallerinde halkla bir araya gelerek toplantılar düzenledi. Halkın sorunlarını dinlerken, sorunların çözümünü de anlattı.

Mengüllüoğlu, Milletvekili maaşı ile kimsenin sorunları çözemeyeceğine dikkat çekerek, ‘milletvekili maaşı, hiçbir milletvekilinin kendisine bile yetmiyor’ dedi.

Sizler bu halka ne vereceksiniz?

Sonrasında Samandağ merkezde Castro Cafe’de gerçekleşen gençlik buluşmasında, okullarda, mahallelerde ve işyerlerinde  gençlik mücadelesinin geleceği konuşuldu. Gezi Direnişi’nden İstanbul seçimlerine, pek çok memleket gündemi de Vekil Mengüllüoğlu’nun sohbet konuları arasındaydı.

Samandağ Castro Cafe de, Abdullah Cabbaroğlu, Mengüllüoğlu’na şu soruları yöneltti; Sizler bu halka ne vereceksiniz ? Bu zamana kadar milletvekilleri, bu halk için hiçbir şey yapmadılar ! Bu ilçeye bir şeyler katmak istiyorsanız iş adamlarıyla bir araya geleceksiniz. Ben 65 yaşındayım ben bunların siyasetçilerin yalanlarından bıktım. Bunların yalanları bizleri bitirdi, sizlerde biteceksiniz. Bu zamana kadar gelen milletvekilleri hizmet etmediler. Siz nasıl hizmet edeceksiniz?

Cabaroğulları’nın söylemi üzerine Mengüllüoğlu, “bizler halkın refahı için neler yapılabilir genel bir analiz yaparak çözüm arayacağız. Ben Hatay’ın en ücra yerlerine kadar gidiyorum, halkın sorunlarını dinliyorum. Neler yapılabilir hakkında bilgi ediniyorum. Milletvekili maaşıyla bu sorunları çözmemiz mümkün değil. Kooperatifler kurarak çözüm bulmaya çalışacağız. Bunun yanında iş adamlarıyla ve ilimizin diğer milletvekilleriyle iş birliği yaparak çözüm konusunda neler yapabileceklerini de tartışacağız. İşsizlik başlı başına sorun haline gelmiş, geçlerimiz işsiz, esnafımız kepenk kapatmakta, ülke geneli maddi sıkıntı içerisinde. Bu sorunları halkı dinleyerek ve doğru analiz ederek çözüme ulaştırılır. Biz bunu yapacağız.

Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz’ı makamında ziyaret eden Barış Atay Mengüllüoğlu, tebrik ve Samandağ’ın geleceği için iyi dileklerini ileterek Eryılmaz’a başarılar diledi.

Samandağ’a bağlı Çöğürlü Mahallesi halk toplantısında mahallenin sorunları tartışıldı, başta gerek ürünlere zarar vererek, gerek doğrudan vatandaşı yaralayarak halkın sağlığı için bir tehdit oluşturan taşocağı olmak üzere, kent ve çevre gündemleri ele alındı.

Gün sonunda, Samandağ’a bağlı Tekebaşı Mahallesi Muhtarlığı’nda gerçekleşen halk toplantısında, mahallenin sorunları konuşuldu, halk meclisleri tipi örgütlenme tartışıldı ve birlikte mücadele etmenin önemi vurgulandı.

Share
0 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?