MİÇOOĞULLARI, ÖLÜ TAKLİDİ YAPANLARA SESLENDİ - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

MİÇOOĞULLARI, ÖLÜ TAKLİDİ YAPANLARA SESLENDİ

Bu haber 20 Eylül 2019 - 10:38 'de eklendi ve 270 kez görüntülendi.

Muhittin Miçooğulları, Samandağ Belediyesi’nin Deniz Sitesinde Mobese Kamera Merkezinden İtibaren Çevliğe Kadar Yolun Sağındaki HAZİNE ARAZİLERİ üzerinde daha önce açıkladığı sosyal projesini hayata geçirmeye başladığı süreç ile ilgili konuştu.

Miçooğulları, süreci değerlendirirken, “kıyamet koptu. Öncelikle hazineye ait bir yerin belediyenin yapacağı bir projeye devri Samandağ halkına sunulmuş altın bir fırsattır mutlaka değerlendirilmelidir.

Çığırtkanlık ve provokasyonlarla farklı bir algı yaratmaya çalışanlar için;

1- Bahsedilen bölge tapu iptali yapılan Truva restaurant ile ziyaret arası ve ötesi bölge değildir. Bu bölge tamamı ile hazine arazisidir. Bu bölgedeki her mülk sahibi parselinin önündeki hazine arazisini dedelerinden beri kullana gelmiş ve şimdi dedelerimizden beri kullanıyoruz diye hak iddia etmektedir. Israrla bu bölgeyi deniz sitesindeki tapu iptali yapılan bölgeymiş gibi lanse edenler ve mahkeme kararı diye veryansın edenler kasıtlı şaşırtma yapmaktadır.

2- Bu bölgenin Mağaracık kısmında kalan bölgede Mağaracık Belediyesi’nin geçmişte tarımsal alandan imar paftasına dahil ettiği alan vardır. Bu bölgedeki vatandaşlar imara dahil edilmenin ve imar parseli olmanın bedeli olarak malının belli bölümünü belediyeye sosyal donatı (park otopark yol v.s) olarak terk etmişlerdir. İmar planı dışındaki her vatandaş arazisi imara dahil edilsin diye seve seve malının belirli bölümünü verir çünkü imar planına dahil olmak malın değerini en az 4 e katlar.

3- Bu bölgede hazine arazisi üzerine gecekondu veya işletme kuran herkesin aynı bölgede kendi mülkü vardır.(Bu bölgede mülksüz varsa ispatlasın hep beraber mağduriyetinin giderilmesi için mücadele edelim) Kimse fakirlik edebiyatı yapmasın.

5- İmar affını kullanarak bir gecede ansızın hazine arazisine inşaat konduranlar ve bu aftan faydalananlar ticari bir risk almışlardır. Her ticarette kar veya zarar vardır. Başarsalardı kısa yoldan parsel sahibi olacaklardı olmadı geçmiş olsun.

6- Sahildeki hazine arazileri şirketlere peşkeş çekilecek diye ortalığı velveleye verenler görüldüğü gibi bu bölge şirketlere değil insanlığa peşkeş çekilmiştir. Her vatandaşımızın çocuğu ve torunu ile sahile inme dinlenme çocuğunu kaygısız bir şekilde bisiklete bindirme spor yürüyüş yapabilme hakkı vardır.Bu ilçenin aydınlarının bulunmaları gereken saf birkaç kişinin değil insanlığın yanıdır.

7- Belediye yetkilileri bu projenin yapımında işletilmesine kadar yapacağı bütün işlemlerde olması gerektiğinden daha fazla açık ve şeffaf olmalı ve hiç şaibeye dedikoduya mahal vermemelidir.

Ve son olarak geleceğimizin çocuklarımızın, torunlarımızın yaralanabileceği yaşam alanlarını miras bırakma konusun ölü taklidi yapan siz siyasiler, sivil toplum örgütleri, meslek gurupları hiç iyi sınav vermiyorsunuz.

Susarak risk almayarak herkese gülücük dağıtarak hiç sevimli görünmüyorsunuz” dedi.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı