ÜST REKLAM

logo

reklam
03 Nisan 2017

MİÇOĞULLARI’NDAN NEHİR’E ÇAĞRI; ‘’RANTIN PEŞİNİ BIRAKIN’’

 

 

Samandağ esnaflarından ve eski balıkçılar çarşısı binasında pay sahibi olan Mehmet Ali Miçooğulları’nın oğlu Ceyhan Miçooğulları, yıkılıp yeniden inşa edilecek binanın dükkanları metrekarelerde eşit bir şekilde dağıtılmadığını söyleyerek belediyeye çağrıda bulundu.

Miçooğulları, binanın yıkılarak yenisini yapacak olan Samandağ Belediyesinin dükkanların ölçümlerinde büyük oynama yaptığını ve eşit bir şekilde paylaşmadığını, bazı dükkanların 3 metre ile 22 metre arasında büyütüldüğünü, kendi dükkanının ise sadece 85 santim büyütüldüğünü ifade etti.

Binanın eski ölçüde yapılması gerektiğini dile getiren Ceyhan Miçooğulları: “Belediyenin yaptığı adil bir uygulama değil. Kimilerinin dükkanlarını 22 metre büyütürken kimilerine 50 ile 85 santim arasında büyüttü. Yapılacak binanın projesini bizlere göstermiyorlar. Eski balıkçılar çarşısı binasını aynı ölçüde ve aynı metrekarede yapsaydı daha iyi olurdu. Belediye, Eski balıkçılar çarşısını yıkarak dükkan sahipleri arasında ayrıcalık mı yapıyor? Bu büyük bir haksızlıktır. Belediyenin biran önce bu hatadan dönmesini istiyorum. Samandağ Belediyesine soruyorum; bu ayrıcalık neden, ne için oldu? Bizim dükkan neden 85 santim büyütüldü de diğerleri 3 ile 22 metre arasında büyütüldü. Bildiğim kadarıyla dükkanlar eşit derecede büyütülerek kimseye ayrıcalık yapılmadan verilmelidir. Ayrıcalığı bırakın ve dükkanları eşit miktarda dağıtın. Burada arkadaşım, akrabam veya benim taraftarım olamaz. Projenizi yeniden gözden geçirerek pay sahiplerine eşit miktarda dağıtmanızı istiyorum. Belediye başkanı sayın Mithat Nehir’in projeyi görüp tekrar değerlendirmesini temenni ediyorum. Dükkanları büyütülen esnaflardan para alınacak bizden de keza para alınacak. 85 santim ve 50 santim büyütülenlere büyük haksızlıklar yapılıyor. Bu hatadan dönülerek dükkanlar olduğu gibi koordinat yöntemine göre yapılmalıdır ve herkes kendi payı neyse onu almalıdır. Artan kısım olursa ayrı bir dükkan yapılıp ihale yoluyla oradaki ortaklara satılması daha uygun ve daha mantıklıdır.” ifadelerini kullanırken, şöyle devam etti; ‘’Samandağ Belediyesine sesleniyorum: ayrımcılığı bırakın ve eşit miktarda dağıtın. Burada arkadaşlık, yandaşım veya benim taraftarım olamaz, bu hatadan geri dönmenizi isterim. Rant peşini bırakın. Projenizi yeniden düzenlemenizi isteriz; ama sürekli rant peşindesiniz. Bunu da Samandağ halkına anlatmak en doğal görevimizdir. Rantın peşini bırakması için sayın Mithat Nehir’e sesleniyorum: projeyi görüp projeyi iptal etsinler. Onlar para karşılığı alıyorlarsa bizde para karşılığı alabiliriz yeter ki rant yolu ortadan kalksın.’’Haber-Foto.Ümit Sağaltıcı

Share
823 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?