ÜST REKLAM

logo

reklam

MİÇOĞULLARI’NA ANMA

Sürücü Kursları Yöneticilerinden,

Samandağ İlerici Gençler Derneği’nin ilk başkanı Sahil Sürücü Kursu Eğitmenlerinden Ata Miçoğulları’nın vefatının ardından İlçemizde faaliyet gösteren, Al-Ra, Çınar, Güven Yol, İrfan, Karaçay, Sahil ve Samandağ Sürücü kursları Yönetici ve çalışanları yıllarını demokrasi ve komünizm mücadelesine adamış, bu uğurda ağır diyetler ödemiş, gençliğinin en değerli yıllarını 12 Eylül zindanlarında geçirmiş olan Ata Miççoğulları’nı anmak için bir basın açıklaması düzenlediler. Düzenlenen ortak basın açıklamasını Sürücü Kursları Yöneticileri adına Karaçay Sürücü Kursu Yetkilisi Onur Yatkın yaptı.

Yatkın açıklamasında; “Sevgili meslektaşlarım, değerli basın emekçileri, Samandağ’daki bütün sürücü kursları çalışanları olarak bu alanı her gün paylaşıyoruz. Hepimiz tek bir ailenin fertleri gibi kardeşçe, yardımlaşarak, paylaşarak eğitimlerimizi sürdürüyoruz. Bu kardeşlik bağı sayesinde ne yazın kavurucu sıcaklığı ne de kışın dondurucu soğuğu bize dayanabilmiştir. Ancak, şu an alanımızı yas kaplamıştır. Çok değerli meslektaşlarımızdan Ata Miççoğulları’nı maalesef ani bir şekilde kaybettik. Üzgünüz ve yastayız. Bu alanda baktığımız her noktada kendisini görüyoruz.

“Hepimizin Neşe, Muhabbet Kaynağı, Abisiydi”

Meslek hayatı dışında herkes tarafından sevilen, sayılan biri olduğunu anlatmaya gerek yok sanırım. Gerek taziye ziyaretlerinden, gerek basından, gerek sosyal medyadan kendisini sahiplenen kitleyi takip ederseniz nasıl bir değerin kaybolduğunu göreceksiniz. O yüzden yasımızın üzüntümüzün boyu o kadar büyüktür. Şu an aramızda bulunan Al-Ra Sürücü Kursu, Çınar Sürücü Kursu, Güzelmansur Sahil Sürücü Kursu, Güven Yol Sürücü Kursu, İrfan Sürücü Kursu, Karaçay Sürücü Kursu, Sahil Sürücü Kursu ve Samandağ Sürücü Kursu yönetici ve çalışanları dışında Hatay’ın diğer ilçelerinden Sürücü kurs çalışanları da aynı üzüntüyü yaşadıklarını belirtmek isterim. Ata Miççoğulları’nın anılarını yaşatacağımıza söz veriyoruz. Allahtan rahmet, camiamıza ve ailesine başsağlığı diliyoruz” ifadelerine yer verdiler.

Haber-Foto:Ali Doğru

Share
687 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?