MHP’DEN, ĞADİR KUTLAMASI « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

MHP’DEN, ĞADİR KUTLAMASI

Bu haber 15 Temmuz 2022 - 16:16 'de eklendi ve 218 kez görüntülendi.

MHP Samandağ İlçe Başkanı Hikmet Külahlı, Ğadir Hum bayramı vesilesiyle kutlama mesajı yayınlayarak halkın bayramını kutladı.

Başkan Külahlı MHP İlçe örgütü adına yayınladığı mesajında, “barışın karşılıksız, koşulsuz, çıkarsız her zaman tesis edilmesine katkı sunana ilçemizde Gadir Hum bayramı, Arap Alevilerinin toplumsal yaşantısında, manevi dünyasında önemli bir yere sahiptir.

Kardeşlik, dostluk, birlik, dayanışma duygularının, karşılıklı hoşgörü ve anlayışın en güzel örneklerinin yaşandığı bayramdır.

İlimizin farklı aidiyetleri, etnik ve inanç farkı gözetmeksizin ticarethanelerinin kapılarını kapatır. Ortak bir aidiyet duygusuyla Gadir Hum bayramı kutlanır. Gadir Hum bayramı birlik, beraberlik, kardeşlik duygularının perçinlendiği önemli bir değerdir. Yüzyıllardan bugüne süren bu geleneği bugün de bütün coşkusuyla, güzellikleriyle sürdüren yurttaşlarımızın gününü tebrik ederim.

Ğadir Hum bayramının mutluluk, güzellik getirmesi, iyiliklerin, doğruların, sevginin dünyamıza, coğrafyamıza yayılmasına vesile olmasını diliyor, Gadir hum bayramını kutluyorum” ”ifadelerine yer verdi.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı