logo

reklam

MEZUNİYET SEVİNCİ, KEP ATMAYLA TAÇLANDI

Samandağ Özel Ekin Temel Lisesi öğrencileri mezuniyet sevincini Deniz Sitesi Truva Life Otelde gerçekleşen törenle yaşadı. Öğrenciler mezuniyet belgelerini alarak kep atma törenini gerçekleştirdiler.

Törende, okul Müdürü Senem Filazi Tari ve Ekin Okulları Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Karasu birer konuşma yaptı. Okul öğrencilerin hazırladığı solo ve korodan oluşan müzik dinletisi beğeniyle izlenirken, öğrenciler okudukları şiirlerle veli ve öğretmenlerine duygulu anlar yaşattılar. okulda başarılı olan öğrencilere ödülleri verildi. Mezun öğrencilere mezuniyet belgeleri verildikten sonra, öğrenciler hep birlikte kep atarak mezuniyetin sevincini yaşadı. Kep atma töreninden sonra öğretmenler, veliler ve öğrenciler müzik eşliğinde eğlenerek keyifli anlar yaşadı.

Törende konuşan okul Müdürü Senem Filazi Tari “ Değerli misafirler, Sevgili veliler, hepimiz için özel anlam taşıyan bu geceye çocuklarımızın mezuniyetine hepiniz hoş geldiniz. Ekin Lisesi olarak bu sene de yeniden mezun vermenin haklı gururunu yaşıyoruz. Kalpleri heyecanla çarpan öğrencilerimizi ve değerli velilerimizi tebrik ediyorum. Bir sonun başındayız ama her son yeni bir başlangıçtır. Tüm öğrencilerimiz için yeni bir heyecan yep yeni bir sayfa açılıyor. Bizler de bu heyecanlarına ortak olduğumuz için Ekin ailesi olarak çok mutluyuz. Hepinizi çok sevdiğimizi unutmayın. Başarı ve mutluluk haberleriniz bizlere mutluluk ve büyük bir gurur verecektir. Son olarak sizlerin bu aşamaya gelmesi için canla başla çalışan özveri gösterip büyük emek veren fedakar öğretmenlerimize teşekkürü bir borç bilirim. Hepinize saygılar sunar iyi eğlenceler dilerim.” dedi.

Ekin Okulları Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Karasu “Sevgili Gençler, Değerli Velilerimiz, Saygıdeğer Öğretmenlerim; Sizleri Ekin Okulları Yönetim Kurulu adına saygıyla selamlıyorum! Hepimizin hayatında değerli anlar vardır. Değerini zamanında bilemeyiz. Ta ki elimizden uçup gideceğini ve kaybedeceğinizi anlayana kadar. Okul ortamı da öyledir. Hepimizin en güzel anları okulda yaşanmıştır. Özelikle de lise çağlarında dünyayı daha çok anlamaya başlarız. Dünyaya bakışımız ve kimliğimiz lise sürecinde şekillenir. Ailemize, ülkemize ve hatta tüm dünya nasıl daha yararlı bir insan olacağımızı öğreniriz, geleceğe yönelik idealleri oluştururuz.

Tüm bu güzellikleri eğitimin mimarları fedakar öğretmenlerimize borçluyuz. Gençlerimizi mezuniyet kapısına ulaştıran, yıl boyunca büyük bir şevkle bıkmadan usanmadan çalışan Ekin öğretmenlerine, idarecilerine ve çalışanlarına yarattıkları tüm değerler ve güzellikler adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Değerli Velilerimiz; Sizler; Ekin Okullarına çocuklarınızı emanet ettiniz. Ve onların gelecekte mutlu olacakları ve hayatlarını rahat yaşayacakları bir mevkiye getirmemizi istediniz. Bizlerde bir yıl boyunca bunun bilincinde olarak çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Şimdi öğrencilerimizi daha üst hayat aşamasına uğurluyor olmanın sevincini hep birlikte yaşıyoruz. Öğrencilerimizin çok iyi bir eğitimden geçtiklerini, aldıkları eğitimle geleceğe daha iyi hazırlandıklarını öğrencilerimizin kat ettikleri mesafeden anlıyoruz. Öğrencilerimizin sonraki eğitim basamakları için güçlü bir temel kazandıklarına inanıyoruz. Tabiî ki bu düzeydeki eğitimin kaliteli olmasının temelinde Ekin Okulları’nın 20 yıllık başarılı tarihi ve deneyimli bir kurum olması yatıyor. Ekin Okulları Hatay’da eğitimde kendine özgü model yaratmış ve kalıcı bir marka haline gelmiştir. Bu yıl deneyimlerimizi ve yarattığımız tüm değerleri büyük bir koleje taşımanın coşkusunu yaşıyoruz.

Hatay’da insan değerlerini içselleştiren, doğayı seven ve koruyan bilimsel düşünen kuşaklarını yetiştirecek bir okul kurduk. Bu yıl tamamlanan EKİN KOLEJİ evrensel değerleri yeni kuşaklara taşıyacak çocukları güzel yarınlara taşıyacak çağdaş bir eğitim anlayışına sahiptir.2018-2019 eğitim ve öğretim yılının başından itibaren ekin koleji eğitim ve öğretim hayatına başlayacaktır. Gerekli tüm hazırlıklar tamamlanmıştır. Sevgili Gençler; Lise eğitiminizin sonuna gelmiş bulunuyorsunuz. Oldukça duygusal bir an yaşıyorsunuz. Lisede her şeyi paylaştığınız arkadaşlarınıza, sizleri geleceğe hazırlayan, zaman zaman yorduğunuz öğretmenlerinize, her sabah karşılaştığınız idareci ve lise çalışanlara veda etmek üzeresiniz. Öğretmenleriniz olarak bizler öğretmenlik görevlerimizin dışında anne, baba gibi olmaya, gideceğiniz o uzun ve zor hayat yolunda işinize yarayacak, başarılı olmanızı, becerikli olmanızı, mutlu ve huzurlu olmanızı sağlayacak bilgiler, beceriler kazandırmaya çalıştık. Gördüğünüz kaliteli ve bilimsel eğitim sonucunda her zaman olduğu gibi Ekin öğrencileri olarak bu yıl da yüksek akademik başarıya ulaşmanın haklı mutluluğunu ve gururunu yaşıyorsunuz. Mezun olduktan sonra okulunuz Ekin Lisesi’ni hayatın her alanında çok iyi yerlere gelerek temsil edeceğinize yürekten inanıyoruz.

Sevgili Mezunlarımız; Sizleri 4 yıllık bir eğitimin sonunda bir üst eğitime veya iş hayatına uğurluyoruz. Eminim lise öğrenimine dair çok farklı anılarla, çok karmaşık duygular içerisinde ayrılacaksanız. Her türlü haylazlıklarınıza, çalışmamalarınıza, çocuksu tavırlarınıza, üzmelerinize hatta kızdırmalarınıza rağmen biz sizleri çok sevdik ve hep seveceğiz. Zaman içerisinde okulunuzdan çok iyi bilgi ve donanımla ayrıldığınızın, bir çok şey bildiğinizin, sıcak bir ortamda okuduğunuzun farkına varacaksınız. Hayatın bu yeni aşamasında okul yılları bir tatlı anı olarak kalırken asıl zorlu ve bütünlemesi olmayan hayat sınavında sizlere başarılar diliyoruz. Yolunuz, bahtınız açık olsun. İleriki yıllarda yine karşılaştığımızda sizleri başarılı bir iş adamı, güzel işler başarmış bireyler, mutlu ve huzurlu yaşam süren insanlar olarak görmenin gururu bize yeter de artar bile. Öğrenim hayatınız boyunca hepinize üstün başarılar diliyorum.Ekinli olmanın onurunu ve gururunu taşıyorsunuz hepinizi çok seviyoruz. Bizler Ekin Ailesi olarak sıcak ve güven veren başarılı bir okul ortamı yaratmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Kuruluşumuzdan bu yana tam 20 yıldır bize duyduğunuz güvenden dolayı sizlere sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum. Çağdaş ve bilimsel düşünen, kendi kimliğini unutmayan, haktan ve adaletten sapmayan, demokratik bir yaşam kültürüne sahip yeni nesliler yetiştirmenin mutluluğu içindeyiz. Huzurlarınızdan ayrılırken siz değerli velilerimizi, fedakar idarecilerimizi öğretmenlerimizi ve çalışanlarımızı, törene katılan tüm misafirlerimizi saygıyla selamlıyorum!” dedi.

Mezuniyet töreni, öğrenciler, öğretmenler ve velilerle birlikte müzikli eğlenceyle coşkulu bir gün yaşanarak sona erdi.

Haber-Foto: Hasan Dadük

 

Share
175 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?