ÜST REKLAM

logo

reklam

MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN BAŞARILI BİR PROJE

Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Alanı öğrencileri ve İngilizce Öğretmeni Mustafa Oğur tarafından yazılan Gençlik ve Spor Bakanlığı’na başvurusu yapılan ‘’Müzik Varsa Biz De Varız’’ isimli projenin başarılı bulunduğu ve hibe desteği almaya hak kazandığı belirtildi.

Proje kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı desteği ile okulda bir müzik sınıfı oluşturulması ve bu sınıfın çeşitli müzik aletleri ile donatılması ön görülmüştür. Bu sayede okuldaki bütün öğrencilerin bu ekipmanlardan faydalanmaları sağlanarak müziğe karşı olumlu bir bakış açısı oluşturmalarına olanak verilecektir. Ayrıca okul öğrencilerinden oluşan bir müzik gurubu oluşturulması ve bu öğrencilerin bir aylık bir çalışma sonrasında huzurevinde bir konser vermeleri planlanmaktadır. Projenin bir diğer amacı da öğrencilerde sosyal sorumluluk bilinci oluşturmaktır.

Projeyi tanıtmak ve daha büyük kitlelere ulaşmasını sağlamak amacıyla proje tanıtım toplantısı düzenlendi. Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo ve bazı okul müdürleri katılım gösterdi. Toplantıda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo başta okul müdürü Nazan Solak olmak üzere projede emeği geçen herkese teşekkür etti ve başarılarının devamını diledi. Bu çalışmaların eğitimi ileri taşımak adına önemli adımlar olduğunu, eğitimin yalnızca dört duvar arasında olmadığını öğrencilerin hem kişisel hem de sosyal açıdan geliştirilmesi gerektiğini vurguladı. Milli eğitim müdürlüğü olarak eğitimi geliştirecek her çalışmanın arkasında olduklarını ve gerekli tüm destekleri sunacaklarını belirterek konuşmasını sonlandırdı.

Haber- Foto: Hasan Dadük

Share
437 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?