MESLEK LİSELERİNİN YILSONU SERGİSİNE BÜYÜK İLGİ | Samandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

MESLEK LİSELERİNİN YILSONU SERGİSİNE BÜYÜK İLGİ

Bu haber 27 Mayıs 2019 - 9:09 'de eklendi ve 114 kez görüntülendi.


Samandağ Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Adem Nural Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin beraber düzenlediği yıl sonu sergisi ve bahar şenliği İlçemiz Hz. Hızır Parkında düzenlendi. Öğrencilerin hazırlamış oldukları stantlar gezilmeden önce Güzellik ve saç bakımı Hizmetleri bölümünün birbirinden farklı tasarımlar ve makyajlarla hazırlamış oldukları defile yoğun ilgiyle izlendi.

Bilişim Teknolojileri,  El Sanatları Teknolojisi, Elektrik – Elektronik Teknolojisi, Giyim Üretim Teknolojisi,  Grafik Ve Fotoğraf,  Güzellik ve Saç Bakım hizmetleri,   Mobilya ve İç Mekân Tasarımı Alanı,  Yiyecek İçecek Hizmetleri gibi bir çok bölüm öğrencilerinin kendi imkanları ile hazırlamış oldukları birbirinden yaratıcı ürünler izleyicilerin beğenisine sunuldu.

Geçtiğimiz hafta İlçemiz Hz. Hızır Parkında gerçekleşen sergide Meslek Liselerin kendi elleriyle hazırlamış oldukları ürünlerin yanı sıra Samandağ Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Lösemili Çocuklar Vakfı Gönüllü Üyeleri ve LÖSEV’le savaşmış bir öğrenci Ela Yüksek’in açmış oldukları LÖSEV standı büyük ilgi gördü.

Program öncesinde Meslek Liselerinin binbir emekle hazırlamış oldukları yılsonu sergisi ile ilgili duygu ve düşüncelerini paylaştığı konuşmasında; “Samandağ’ına da başladığım günden itibaren, Meslek liselerine pozitif ayrımcılık yaptım ve yapmaya da devam edeceğim. Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Mesleki Lisesi ve Âdem Nural Teknik ve Mesleki Anadolu lisesi, değerli hayırseverimiz de burada kendilerine teşekkür ediyoruz. 5 yıl içerisinde göstermiş olduğu adımları görüyor ve bundan gurur duyuyoruz. Hem öğretmen arkadaşlarımızı hem de öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Söylemiş olduğumuz bir cümle vardır. “Meslek Lisesi memleket meselesi” bu cümlenin arkasındayız ve böyle olması gerektiğine de inanıyoruz. Değerli meslek liseleri öğrencileri ve sayın veliler, meslek liseleri hem ara eleman yetiştirmede hem de ülkemizin ekonomisinin güçlü olarak hazırlamada meslek liselerimizin önemi biliyoruz ve ona göre davranıyoruz. Ara eleman yetiştirmenin tek yolu meslek liselerini güçlendirmek ve buraya olan güvenini artırmaktır. Öğrencilerimizin ilgi ile alakası artırması için hem öğretmenlerimizden hem öğrencilerimizden hem de velilerimizden destek bekliyoruz.  Şöyle ki normal Anadolu Liselerini bitirmiş Üniversite kazanmazsa eğer, elinde bir mesleği olmadan tekrar bir dahasına nasıl bir meslek sahibi olurum derdine hem veli hem öğrencimiz düşüyor. Bu mesleği kazansa dahi karşısına KPSS denen bir duvar çıkıyor. Ondan sonra da yine ben hangi mesleği yapacağım derdine düşüyor. Meslek lisesinde okuyan bir öğrencimiz 9. Sınıftan itibaren hem sigortalı eleman olarak çalışıyor hem bir meslek sahibi oluyor, hem de bitirdiği de istediği üniversiteyi için iyi kazanırsa eğer, istediği Üniversiteye gitmeye hak kazanmış oluyor. Bu anlamda meslek liselerinin önemini kesinlikle biliyorum ve anlıyorum. Sizlerin de bilmesini ve öğrenmesini tavsiye ediyorum. Bu anlamda öğretmenlerimiz ve okul öğrencileriyle bu yıl içerisinde yapmış oldukları çalışmalarını bu sergide bizlere gösterecekler. Ben öğretmenlerimize, emeği geçen öğrencilerimize tekrar teşekkür ediyorum. Sergimiz hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Samandağ Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Adem Nural Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin beraber düzenlediği yıl sonu sergisine, Samandağ İlçe Kaymakamı Murat Kütük, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo, İlçe Emniyet Müdürü Duran Datlı katılım gösterdi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı

afdah.info

voir films