logo

reklam

 “MERYEM MERYEMTE” İLÇEMİZDE GÖSTERİME GİRDİ

“Yürek Dağlayan Şarkının, Samandağ’ında Film Galası Gerçekleşti”

Çekimleri Hatay’ da gerçekleşen ve bu coğrafyada yaşayıp şarkısı kadim zamandan dillerden dillere dolaşan dünyalar güzeli Meryem’in acı veren hikâyesini anlatan ‘Meryem Meryemte’ adlı Arapça film geçtiğimiz hafta sonu Samandağ Belediyesi Yeni Çarşı Konferans Salonunda, gösterime girdi.

Hepimizin bildiği ve kültürümüzde önemli bir yeri olan ‘Meryem Meryemte’ hikâyesini Arapça filme büyük bir özveri büyük emek harcayarak dönüştüren ‘Meryem Meryemte’ film ekibi adına Komedyen Tolga Antakya, film ile ilgili bir açıklama da bulundu.

Komedyen Tolga Antakya açıklamasında; “Bizler uzun metrajlı Arapça (Türkçe altyazılı) filmi büyük emekler harcayarak tamamladık. Meryem Meryemte filminin senaryosu kültürümüzde var olan gerçek bir olaydan esinlenilerek o tarihin gerçekliğine sadık kalınarak ortaya çıktı. Filmde yer alan mekânlar ve kostümler özenle seçildi. Kısacası bu filmde büyük bir emek söz konusudur. Bizlere destek olan sponsorlarımıza, belediyelerimize teşekkür ederiz. Bizleri destekledi. Filmimizin Samandağ Galasına hoş geldiniz. İyi seyirler dileriz” dedi.

Filmin galasına katılan Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, film gösteriminin sonunda oyunculara ve film emekçilerine bir çiçek demeti sunarak, gerçekleştirilen çalışmayı beğendiğini ve film ekibine başarılar dilediğini ifade etti.

Kültürel değerlerimizi en iyi şekilde ortaya koymaya çalışan film ekibinin yürek dağlayan çalışması Meryem Meryemte filminin senaryosu Uğur Kara ve Caner Gümüş, yönetmenliği de Uğur Kara tarafından gerçekleştirildi. Filmin oyuncu kadrosunda ise; Sezer Tümkaya, Cansel Akçay, Tolga Antakya, Caner Gümüş, Sadık Ay, Yasenya Şeb, Oktay Yolcu, Nebih Keremoğlu, Yasemin Göçmüş, Salim Deli, Dilek Bostancıoğlu, İkan Alkan, Serdal Duman, Bedia Yaman, Hıdır Süslü, Ahmet Zekeria, Mithat Mirioğlu, Aziz Büyükaşık, Aytaç Erdoğdu, Seher Çivi ve birçok Hataylı hemşerimiz yer aldı.

Samandağ Ayna Gazetesi ailesi olarak, başarılı çalışmalarıyla halkımızın beğenisini toplayan, özellikle Samandağ için manevi anlamda bir değeri olan Meryem Meryemte filmini büyük bir emek harcayarak çektikleri için film ekibine ve emeği geçen herkese teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

Meryem Meryemte filminin galasına Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in eşi Hülya Nehir, Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız ve Sinemaseverler katıldı.

Haber Merkezi

 

Share
414 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?