ÜST REKLAM

logo

reklam
03 Nisan 2017

MERT TARIM, YENİ YÜZÜ İLE ÇİFTÇİLERİ BEKLİYOR

 

 

İlçemizde 12 yıldır çiftçilere hizmet sunan Mert Tarım, çiftçilerin taleplerine cevap vermeye, çiftçilerin yanında durmaya devam ediyor.

Yeni bir çalışma olan botanik bahçesi çalışması ile evlerin de gülen yüzü olmak için yola çıkan Mert Tarım yetkilileri, çiftçilerin yanı sıra evlerin de taleplerine cevap vermek için çalıştıklarını belirttiler.

İşletme yetkilileri, Mert Tarım bünyesinde her türlü sebze fide satışının da olduğunu belirttiler.

Mert Tarım Yetkilileri, öte yandan vatandaşlarımızın evini süsleyecek olan bodur çam, karanfil gibi süs bitkilerinin de satışının olduğunu ifade ettiler.

İşletmede Fransız malı Timac Agro’nun bütün gübre kalemlerinin olduğunu dile getiren işletme yetkilileri, Ziraat Mühendisi Özlem Açıkgöz Dadük’ün haftanın bir günü arazi kontrollerine çıktığını ve arazide doğrudan kontrol yaptığını belirttiler.

Son olarak her türlü ilaç ve gübre çeşidinin satışının da olduğunu belirten işletme yetkilileri, bütün çiftçilerimizi beklediklerini dile getirdiler.

Timac Agro’nun hem toprakta hem bitkide hem gübrede çalışan bir ürün olduğunu belirten yetkililer, “yeni ürün serisi sayesinde; toprak pH’ı ne olursa olsun verilen gübre kayba uğramadan (uçma, yıkanma, bağlanma, çökelme vb.) %100 bitki tarafından alınıyor. Toprakta bulunan besin elementleri bitkiye taşındığından kök gelişimi artıyor ve bitki su ile diğer besin elementlerinden daha iyi faydalandığından üretim sezonu boyunca karşılaşacağı zorlu koşullara karşı daha dayanıklı hale geliyor” dedi.

Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı

Share
761 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?