"MEMUR MAAŞLARINDAKİ ERİME ÖNLENMELİ" - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

“MEMUR MAAŞLARINDAKİ ERİME ÖNLENMELİ”

Bu haber 29 Eylül 2018 - 8:26 'de eklendi ve 169 kez görüntülendi.

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Hatay İl Başkanı Hayrettin Şahin gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Konu üzerine Şahin; “Yaşanan ekonomik sıkıntının kamu çalışanlarını ve emeklileri ciddi maddi kayba uğrattığını belirten Şahin, maaşların yüzde 66’sının barınma ve gıda harcamalarına gittiğini açıkladı. Enflasyona bağlı ücret artışı yerine refah payı uygulamasına geri dönülmesi gerektiğini vurgulayan Şahin konu hakkında görüşlerini şu şekilde açıkladı:

“Kamu çalışanları ekonomik gelişmeler ve vergi dilimleri ile birlikte çok fazla kayba uğradı. Zaman geçmeden bir iyileştirme şart oldu. Yıl sonunu beklemeden memurlara ve memur emeklilerine yapılacak iyileştirme, ekonomik anlamda piyasaların rahatlamasını sağlayacaktır. Bir taraftan ekonomik sıkıntılar yaşanırken, diğer taraftan temel harcama kalemlerine yapılan zamlar sabit ve dar gelirlileri zor durumda bırakıyor. Kamu çalışanlarının maaşlarının yüzde 66’sı barınma ve gıda harcamalarına gidiyor.

Memurlarımıza cüzi miktarda yıllık maaş artışı yapılırken, piyasada ürünlere yapılan zamlar %50 ila %100 varan artışlar söz konusudur ve çalışanlarımız buna artık dayanamaz hale gelmiştir. Önümüzdeki dönemde kamu çalışanlarına enflasyona bağlı ücret artışı konusunda değişikliğe gidilmesi gerekiyor. Geçmiş yıllarda uygulanan refah payı uygulamasına geri dönülmesi zaruri hale geldi.”

Seçim beyannamesinde yer alan 3600 ek gösterge konusundaki düzenlemenin de bir an önce bütün kamu çalışanlarını kapsayacak şekilde çıkartılması gerektiğini kaydeden  İl Başkanı Şahin,”ek gösterge sorunu bütün kamu çalışanlarının sıkıntısıdır” diyerek şunları söyledi:

“3600 ek gösterge bir vaat olarak kalmamalı ve tüm kamu çalışanlarını kapsamalı. Bu düzenlemenin bütün kamu çalışanlarını kapsayacak şekilde genişletilerek çıkartılması için Türkiye Kamu-Sen  çaba sarf ediyoruz. Bu önemli konunun yasalaşırken mutlaka sosyal taraflarla bir araya gelinerek yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Türkiye Kamu-Sen olarak da bu konuda çalışma yapıyoruz.  Ek gösterge sorunu bütün kamu çalışanlarının sıkıntısıdır. Topyekûn bütün kamu çalışanlarını kapsayacak adil ek gösterge düzenlemesi yapılmasını istiyoruz.  4 meslek gurubu değil tüm kamu çalışanları bu konuya dahil edilmelidir. Aynı zamanda emeklilerimizi de kapsamalıdır.” Ayrıca sağlık çalışanlarına yıpranma payının tüm sağlık çalışanlarını kapsayacak şekilde verilmesi için yeniden değerlendirme yapılması gerektiğini belirtti.” ifadelerine yer verdi.

Haber Merkezi