MEHMET YUVA, BABASINI ANLATTI - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

MEHMET YUVA, BABASINI ANLATTI

Bu haber 26 Aralık 2018 - 8:24 'de eklendi ve 228 kez görüntülendi.

Türkiye-Suriye Dostluk Komitesi Başkanı ve Aydınlık Gazetesi yazarı Prof. Mehmet Yuva babası Hüseyin Yuva vefat etti. Annesinin arkasından babasını toprağa veren Mehmet Yuva ve çocuklarını yasa boğuldu.

Hüseyin Yuva’yı cenazesi sırasında evinin önünde binlerce seveni karşıladı.

11 çocuğu olan Hüseyin Yuva’nın oğullarından, Prof. Mehmet Yuva babasını şöyle anlattı;

Babam Alevi ama yinede Alevi gericiliği olan Şeyhliğe karşı çıkan aydınlanmayı savunan bir insandı. Babam CHP’nin Samandağ kurucularından ve Atatürk devrimlerini, Cumhuriyeti savunan bir fikre sahipti.

Çocuklarının yetişmesinde ahlaklı, erdemli olması için elinden gelen emeği esirgemeyen bir baba olarak biliyorum. Kız ve oğlan çocuklarını ayırmayan, onların toplumdaki yerini eşit gören bir babamız vardı. Şimdi onu son yolculuğuna uğurluyoruz.

Babamın dükkânında hep siyaset ve Samandağ ilçenin sorunları tartışıldığını hatırlıyorum. Babam sosyal anlamda her zamana faal birisiydi.

Bizim aile ekmeğini taştan çıkartan, ırgatlık, pamuk işçiliği yapan ama onurlu bir aile olarak yetiştik. Bütün bunlar babamın öncülüğün de olmuştur.

Zaten babamı bütün Samandağ halkı tanır ve takdir ederdi.”

Prof. Mehmet Yuva’nın cenaze törenine Vatan Partisi Hatay İl Başkanı Yunus Özgür Yıldırım, Samandağ ilçe Başkanı Gazi Karaali, İskenderun İlçe Başkanı İbrahim Bedir, Antakya İlçe Başkanı Av. Edip Hadimoğulları ve parti yöneticileri, Eğitim İş Nolu Başkanı Suad Sadış, eski milletvekili Refik Eryılmaz, Halkın Kurtuluşu Partisi yöneticileri, Ulusal Eğitim Derneği Başkanı Adem Beyaz, Samandağ Ziraat Odası Başkanı Selim Kamacı, ADD, CHP ve TKP yöneticileri çelenk göndererek, baş sağlında hazır bulundular.

Hüseyin Yuva’nın cenaze törenine binlerce insan katıldı. Katılanlar hem çadırları ziyaret etti, hem de mezarlıkta Yuva ailesini yalnız bırakmadılar. Hüseyin Yuva’nın Samandağ halkının ne kadar sevdiğini katılanların yoğunluğu ile gördük” dedi.

Haber- Foto: Hasan Dadük