ÜST REKLAM

logo

reklam

“‘MEHDİ’LERE İTİBAR EDİLMEMELİDİR”

 

 

Alevi Değerleri Derneği Başkanı Zülfikar Çiftçi, Alevi din adamlarımıza yönelik saldırı ve darp yanında  sakallarını kesmek suretiyle manevi  saldırı  niteliğindeki eylemlerin bir yenisi  cereyan ettiğini ifade ederek bu kez sayın şeyh Yusuf Yılmaz  hedef alındığını hatırlattı.

Haber Merkezimize konuşan Alevi Değerleri Derneği Başkanı Zülfikar Çiftçi,”din adamlarımızı hedef alan  bu menfur saldırıları yapan ve yaptıranları kınıyor ve lanetliyoruz.

Önceki saldırılarda olduğu gibi darp ve sakal kesme eylemi içeren bu saldırıların tümünün bir odak tarafından organize edildiği anlaşılmaktadır. Saldırganların yakalanmış olması bu ve bundan önceki benzer saldırıların failleri ile organizatörlerini açığa çıkarması açısından oldukça önemlidir.

Son dönemde Arap Alevi toplumumuzu bölme, ayrıştırma, birbirine düşürme ve dönüştürme maksatlı kötü niyetli girişimlere şahit olmaktayız. Bu senaryolar için yerli figuranların da kullanıldığı görülüyor. Tüm toplumun bu girişimlerin farkında olması ve bin dört yüz yıldır süregelen toplumsal değerlerimizle çelişen her türlü eylem, düşünce ve yaklaşım ile ortaya çıkan kişi ve gruplara prim vermemesi yönünde bir tavır içinde olması önemli ve hayatidir. Yüzyıllardan bu güne ulaşan ne dini akidemizde ne de geleneksel yaşantımızda birilerinin müdahalesine ihtiyaç duyacak ne bir eksik ne bir gedik vardır. Dolayısıyla yeni söylemler ile yeni roller kapmaya çalışan aktörlere,  sözcülere,  ‘Mehdi’lere itibar edilmemelidir. Toplumumuzda infial ile inşikak yaratmak isteyenler amaçlarına ulaşamayacaklardır”dedi.

Haber-Foto: Ümit Sağaltıcı

Share
1091 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?