logo

reklam

”MEGA PROJE”YE BU SEFER ”EVET” DEDİLER

 

“Bu Proje Samandağ’a da Hayat Verecek”

Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclisi, iki hafta önce reddettiği ancak 9 Şubat Cuma günü yaptığı toplantıda ”Mega Proje” diye adlandırdıkları projeyi kabul etti.

Hatay Deniz Otobüsü Projesi olan HADO’nun, Mersin, İskenderun, Samandağ, Gazimagusa ve Lübnan’ın Beyrut limanlarını birbirine bağlayacak olması ilçemize de katkı sağlaması bekleniyor.

Yapılan ilk toplantıda reddedilmesi vatandaşlardan büyük tepki çekerken, konuyu sosyal medyada ve basın yolu ile sürekli gündemde tutmaları, ilk toplantıda ”ret” diyen HBB meclisine geri adım attırdı.

Geçtiğimiz Cuma günü yapılan meclis toplantısında, meclis üyelerinin bu sefer HADO’yu kabul etmeleri vatandaşlarda ve işletme sahiplerinde büyük bir heyecan yarattı.

İlimizin ve ilçemizin kalkınması açısından önemli bir girişim olan proje, yurt içi ve yurtdışı deniz turizminin önünü açacak.

Yurt içi ve yurt dışından gelmesi muhtemel yatırımlarla ekonominin canlılık kazanmasına ve kültürel hareketliliğin kapısının açılmasına katkı verecek HADO’nun ilk seferlerini Nisan ayında yapması bekleniyor.

Haber: Ümit Sağaltıcı

Foto: Haber Merkezi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share
257 Kez Görüntülendi.
                                                                                                                                                    
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?