“MEDYA MENSUPLARI 15 TEMMUZ’DA TARİHİ BİR GÖREV ÜSTLENDİ” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

“MEDYA MENSUPLARI 15 TEMMUZ’DA TARİHİ BİR GÖREV ÜSTLENDİ”

Bu haber 15 Temmuz 2022 - 14:05 'de eklendi ve 207 kez görüntülendi.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Başkanı Abdullah Temizyürek, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir açıklamada bulundu.  

Gerçekleştirdiği yazılı açıklamasında HGC Başkanı Temizyürek, “15 Temmuz 2016 gecesi ülkemizi karanlığa sürüklemek isteyen FETÖ/PDY hainlerinin ihanetine Türk Milleti izin vermeyerek kahramanlık örneği sergilemiştir. Olayın gerçekleştiği andan itibaren hain darbe kalkışmasını televizyon ve haber kanallarında anlık olarak duyuran medya mensuplarımız da kamuoyunu bilgilendirmek adına tarihi bir görevine getirmiştir. Devletimizin ve Milletimizin karanlığa gömülmesine izin vermeyen medya mensuplarını buradan bir kez daha kutluyorum. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle kanlı darbe gecesinde canlarını hiçe sayarak devletin işgal edilmesine izin vermeyen 251 şehidimizi rahmetle anıyor, geride bıraktıkları ailelerine sabırlar diliyorum. Sayıları 2 bin’den fazla olan yaralı gazilerimize de sağlıklı ömürler diliyorum.” dedi.

Haber – Foto: Aslı Sağaltıcı