“MEDENİYETLER KOROSU’NDAN İKİ FARKLI ŞEHİRDE BENZERSİZ KONSERLER” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

“MEDENİYETLER KOROSU’NDAN İKİ FARKLI ŞEHİRDE BENZERSİZ KONSERLER”

Bu haber 14 Haziran 2022 - 13:41 'de eklendi ve 196 kez görüntülendi.

Özel’de Hatay’ı genelde Türkiye’yi temsil eden ülkemizin marka değeri Antakya Medeniyetler Korosu aynı anda iki farklı şehirde konser vererek bir ilke daha imza atmayı başardı.
Antakya Meclis Kültür ve Sanat Merkezinde Şef Yılmaz Özfırat yönetiminde sezon finali konseri gerçekleştiren koro aynı saatlerde Şef Berna Özfırat yönetiminde MÜSİAD IBF 2. Türk-Arap İş Zirvesinde konser gerçekleştirdi.
Yoğun konser maratonları arasında gerçekleşen iki konserde de Yılmaz Özfırat’ın öğrencileri sergiledikleri performans ile tam not alırken konser finalinde uzun süre ayakta alkışlandılar.
Hatay Valisi Rahmi Doğan ile şehrimize farklı ilerden gelen gruplar ve hemşerilerimizin izledikleri sezon final konseri sonrası açıklama yapan Antakya Medeniyetler Korosu Şefi Yılmaz Özfırat: “Hatay Valiliği ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından her Cumartesi günü şehrimize gelen misafirlerimiz ile Medeniyetler Korosunu dinlemeyenler için düzenlenen konser maratonunun finalini muhteşem bir konser ile gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Medeniyetler Korosu üye sayısı ile birlikte profesyonel anlamda da büyümesini sürdürüyor. Bunun en güzel örneğini bugün farklı iki ilde verdiğimiz konserler ile gördük. Biz Meclis Kültür ve Sanat Merkezinin tamamını dolduran izleyicilerimize konser verirken diğer bir ekibimizde Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneğinin (MÜSİAD), Ticaret Bakanlığının katkılarıyla Gaziantep’te gerçekleştirdiği Uluslararası İş Forumu (IBF) 2. Türk-Arap İş Zirvesinde konser verdiler. İkiyüzü aşan üye sayımız ile oldukça disiplinli bir çalışma temposu ile hazırlandığımız konserlerimizde dakikalarca ayakta alkışlanmak işimizi ne denli başarılı yaptığımızın göstergesi olmaktadır. Medeniyetler Korosu olarak yurtiçi ve yurtdışı konser maratonumuz yoğun bir biçimde devam edecek.
Cumartesi konserimizin gerçekleşmesinde büyük katkıları olan Hatay Valisi Rahmi Doğan başta olmak üzere, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüsnü Işıkgör’e, Konserlere yoğun ilgi gösteren vatandaşlarımıza, Konserin gerçekleşeceği saatlerde görevlerini kusursuz bir biçimde yerine getiren İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü personeline ,emeği geçen herkese ve konserlerde görev alan o tüm koro üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyor, Eylül ayında yeniden start alacak olan Cumartesi konserlerinde buluşuncaya dek sevgiyle kalın.”dedi.
Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı