ÜST REKLAM

logo

reklam

MECLİS YILIN İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

 

Samandağ Belediye Meclisi gündem maddelerini görüşmek üzere 2019 yılı Ocak ayı olağan meclis toplantısı geçtiğimiz hafta Cuma günü saat 10:00’da Belediye hizmet binası toplantı salonunda gerçekleştirildi.

2019 Ocak ayı olağan meclis toplantısında gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Görüşülen ve karara bağlanan maddeler:

  1. Bir önceki meclis tutanak özeti görüşülüp oy birliği ile kabul edildi.
  2. Meclis üyelerinin, ihtisas komisyon üyelerinin huzur haklarının ve ihtiyaç duyulması halinde kamu kuruluşlarından çalıştırılacak personele 1.000, heyet uzman kişilere 2.000 gösterge rakamının devlet memurlarına uygulanan aylık katsayı ile çarpımı sonucu bulunacak miktarın verilmesi oy birliği ile kabul edildi.
  3. 5393 sayılı Belediye Yasasının 49.Maddesine göre tam zamanlı olarak çalışan personelin 2019 yılında tam zamanlı olarak çalıştırılması ve sözleşmeli personelin Türkiye Cumhuriyeti Maliye Bakanlığı Bütçe Mali Kontrol Genel Müdürlüğünün 5393 sayılı kanun çerçevesinde çalıştırılacak sözleşmeli personellerin 2019 yılı içinde belirlenecek 657 sayılı kanuna göre net aylık tutar taban ücret üzerinden ücret ödenmesi oy birliği ile kabul edildi.
  4. 5620 sayılı kanun gereğince geçici statüde çalışan bir işçinin 2019 yılında 12 ay çalıştırılması oy birliği ile kabul edildi.
  5. Belediyemizde görev yapan zabıta personeline 2019 yılında ödenecek fazla mesai ücretinin 2019 yılı merkezi yönetim bütçe kanununda belirtilen Ankara, İstanbul ve İzmir Büyükşehir Belediyeleri dışındaki büyükşehirlerin belediye sınırları içerisinde tespit edilecek brüt fazla mesai ücretinin verilmesi oy birliği ile kabul edildi.
  6. Hesap iş ve işlemleri ile ilgili denetim komisyonun 5 kişiden oluşması ve Denetim Komisyonu Üyeliğine Habib Kapı, İlmettin Dağ, Süleyman Ray, Nazire Berigel ve Ali Deniz’in getirilmesi oy birli ile kabul edildi.
  7. İlçemiz Zeytunlu Mahallesi 195 ada 1 sayılı parselin (170,00 m2) 5393 sayılı Belediye Kanununun 75. Maddesinin ‘d’ bendine göre bedelsiz 25 yıllığına TOROSLAR EDAŞ (TEDAŞ)’a tahsis edilmesi oy birliği ile kabul edildi.
  8. 1 adet İmar planı tadilat talebinin İmar Komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.
  9. Belediye meclisinin 2019 yılında Temmuz ayının tatil ayı olarak ilan edilmesi oy birliği ile kabul edildi.
  10. Şubat ayı olağan meclis toplantısının 7 Şubat Perşembe günü saat 10:00’da Belediye Hizmet Binası Toplantı Salonunda yapılması oy birliği ile kabul edildi.

Gündem maddelerine ek olarak Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir tarafından meclise sunulan önerge mecliste oylandı.

Gündeme alınan önergede; İller Bankasınca Belediyeye tahsis edilen krediden 1.687.759,64 TL bakiyenin BSK Asfalt Kaplama Yapım işinde kullanılabilmesi için kredi kapsamı değişikliği yapılması ve işlemleri yürütmek üzere Belediye Başkanına yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı

 

Share
219 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?