logo

reklam
06 Ekim 2018

MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Samandağ Belediyesi 8 gündem maddesini görüşmek üzere Ekim ayı olağan Meclis toplantısı 5 Ekim 2018 Cuma günü saat 10.00’da Samandağ Belediyesi hizmet binası toplantı salonunda gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Mithat Nehir başkanlığında, meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleşen toplantı, yoklama ile başladı.

Ekim ayı olağan meclis toplantısında gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Görüşülen ve karar bağlanan maddeler şöyle;

1- Bir önceki meclis tutanak özeti görüşülüp oy birliği ile kabul edildi.

2- 2019 Mali Yılı Bütçesinin Plan ve Bütçe Tetkik Komisyonuna havale edilmesi ve görüşüp karar bağlanmak üzere Belediye Meclisinin 16 Ekim 2018 Salı günü saat 10.00’da Belediye Hizmet Binası Toplantı Salonunda toplanması oy birliği ile kabul edildi.

3- 2019 Yılı Performans Programının hazırlandığı şekilde olması oy birliği ile kabul edildi.

4- 2019 Mali Yılı Gelir Tarifesinin Plan ve Bütçe Tetkik Komisyonuna havale edilmesi ve görüşüp karar bağlanmak üzere Belediye Meclisinin 16 Ekim 2018 Salı günü saat 10.00’da Belediye Hizmet Binası Toplantı Salonunda toplanması oy birliği ile kabul edildi.

5- 04.09.2018 tarih ve 65 sayılı meclis kararıyla imar komisyonuna havale edilen 3 adet tadilat dosyası görüşülüp oy birliği ile kabul edildi.

6- 5393 Sayılı Belediye Kanununun 24. Maddesine istinaden Çevre ve Sağlık Komisyonu, Eğitim ve Kültür Komisyonu, Gençlik ve Spor Komisyonu ile Ulaşım Komisyonuna üye seçimi yapılarak üyeler oy birliği ile kabul edildi.

– Çevre ve Sağlık Komisyonu Üyeleri: Şahiye Fırıncıoğulları, Meltem Ahras Nural, Sabit Yorgun, Ali Deniz, Behcet Bolat.

– Gençlik ve Spor Komisyonu Üyeleri: Fatma Terzi, Elmas Koku, Özlem Ataş, Nebil Yüksek, Mahmut Yüksek.

– Eğitim ve Kültür Komisyonu Üyeleri: Fevzi Sakallı, Çiğdem Şahinoğulları, Metin Eryılmaz, Fidan Seyyah, Mehmet Cumhur Karaali.

– Ulaşım Komisyonu Üyeleri: Habib Kapı, Behcet Bolat, Ayhan Sağaltıcı, Süleyman Ray, Metin Eryılmaz.

7- 03.07.2018 tarih ve 63 sayılı meclis kararıyla Hukuk Komisyonuna havale edilen 4081 sayılı Çiftçi Mallarının Korunması Hakkında Kanunun 4. ve 5. Maddeleri gereğince, Çiftçi Mallarının korunması ile ilgili Koruma meclisine 5 asil ve 5 yedek üye ile Murakabe heyetine 5 asil ve 5 yedek üye seçimi ile ilgili Hukuk Komisyonu raporu hazır olmadığından seçimlerin bir sonraki meclis toplantısında yapılması oy birliği ile kabul edildi.

8- Kasım ayı olağan meclis toplantısının 2 Kasım Cuma günü saat 10.00’da Belediye hizmet binası toplantı salonunda yapılması oy birliği ile kabul edildi.

Haber- Foto: Ali Doğru

 

Share
197 Kez Görüntülendi.
                                                                                                                                                    
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?