ÜST REKLAM

logo

reklam
10 Şubat 2017

MEB’DE EKİP OLUŞTU, SORUMLULAR BELİRLENDİ

 Hatay Milli Eğitim Müdürlüğü, “Araştırma-Geliştirme” birimine önem veriyor. Müdürlük, AR-GE ekibi oluşturulduğunu ve sorumluların belirlendiğini duyurdu.

Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, kendi imzasıyla tüm okullara konuyla ilgili gönderdiği yazıda şunlara dikkat çekti:

“Bilginin hızla yayıldığı çağımızda, teknolojik gelişmeler insanı planlı yaşamaya zorlamaktadır. Bu noktada planlama, günümüz dünyasında başarıda önemli rol alan bir hususiyeti arz etmektedir.

Gelişmiş ülkelerin uzun yıllardır yaptığı gibi, kaynakların rasyonel bir şekilde kullanımı ülkemizde eğitim çalışmalarında stratejik yaklaşımı ve stratejik planlamayı gerekli kılmıştır. Bu kapsamda ilimizde yaptığımız eğitim çalışmalarını bir bülten haline getirip Ar-Ge faaliyetlerimizin daha geniş kitlelere ulaşacağını umut ediyoruz.

İl eğitimine büyük fayda sağlayacak olan ekiplerimize, yaptıkları ve bundan sonrada yapacakları çalışmalar için teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.”

Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü bilgilendirme yazısında ek olarak şöyle denildi:

“Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi bünyesinde, 2015-2019 stratejik planlama çalışmalarını yürütmek amacıyla, Bakanlığımızın 2013/26 sayılı Stratejik Planlama Genelgesi ile İl Milli Eğitim Stratejik Plan Koordinasyon ekipleri kurulmuştur. Ar-Ge Birimlerinin görevleri; İlimizdeki eğitim kurumlarının başarıları ve eğitimin kalite-sinin artırılmasına yönelik araştırma yapmak, bağlı kurumlarımızda stratejik yönetim anlayışına dayanan kalite yönetim sistemini yaygınlaştırmak ve projeler geliştirmek olarak özetlenebilir.”

AR-GE oluşumunda sorumlular, yetkililer, görevliler şöyle belirlendi:

AR-GE Birimi Ekip Üyeleri

Sorumlu Şube Müdürü: Mustafa KÖSE

ASKE Üyeleri – PEK Üyeleri

Zeynep YEŞİLDAL-M. Cihangir GİRİŞKEN

Kamer KURT – Bekir DEMİR

Gülsün DOĞAN – Orhan Gazi ALP

Ali ARSLAN – Ömer BEKTAŞ

Remziye ŞANAL – Ahmet SALDIRAN

Mahmut ADIN – Mehmet Akif KARATAŞ

 

 

 

 

 

Share
1154 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?