ÜST REKLAM

logo

reklam

 “MAHALLEM İÇİN, MUHTARLIĞA VARIM”

 

İlçemize bağlı Çöğürlü Mahallesi sakini Gazetemiz Muhabiri Ali Doğru, Çöğürlü Mahallesi muhtarlığına aday olduğunu açıkladı. Doğup büyüdüğü mahallenin sorunlarının daha hızlı çözümü için aday olacağını belirten Doğru; “daha aktif, daha cesur bir yönetim için varım” dedi.

Sen muhtar mısın? Sorusu adaylığa yöneltti…

Adaylığı üzerine gazetemize konuşan Muhtar Adayı Doğru, muhtarlığa aday olmaya nasıl karar verdiğini şöyle anlattı; “hizmet alamayan mahallemizin geleceğini düşünen bazı dostların isteği üzerine adaylığı kabul ettim. Doğup büyüdüğüm mahallem hizmet yoksunu. Bir vatandaş olarak  gazeteci kimliğimden de kaynaklı mahallemin sorunlarını çözmek adına HBB, Hatsu, Samandağ Belediyesi veya diğer kurumlardan talepte bulunduğumda ‘Sen muhtar mısın, muhtar gelip hizmet istesin’ sözü ile karşılaşıyordum. Bu nedenle Muhtar olursam daha hızlı bir şekilde mahallenin sorunlarını çözebilirim diye düşünüyorum.

Mahallemizde, vatandaşlarımız arasındaki ilişkileri düzeltmek, küsleri barıştırmak, mahallede birlik ve beraberliği sağlamak için aday olmaya karar verdim.  Bazı kangrenleşmiş ve bir türlü çözülmemiş sorunları çözüp, Mahalle halkının istediği gibi bir hizmet dayanışması için adayım.

Çöp, Yol, Mezarlıklar, Okullar, sokaklar ve park ortamını daha kullanılabilir kılmak için adaylığa varım.

Kimisi makam sevdası için diyebilir. Kimisi arkadaşlarının gazına geldi diyebilir. Kimisi de ben bu adamı sevmem diyebilir. Her türlü yorum ve eleştiriye açığım. Çünkü ahlak ve bilim bunu gerektirir.

Değerli Çöğürlü Sakinleri;

Mahallemizin sorunlarını, vatandaşlar arasındaki ilişkileri, alt yapı sorunlarını muhtar çözecek.

Sokakta rögar patladığında, mezarlık yetersiz ve yolu yoksa siz değil Muhtar imkân sağlayıp yapacak. Oturduğunuz çevrede cenaze merasiminde yeriniz yoksa siz değil muhtar bir yer temin edecek. Çöpleriniz halen çöp kovasında değil de çuvalda yolda bırakılıyorsa ve sokak köpekleri dağıtıyorsa, siz değil muhtar çöp kovası sağlayacak ve belediye temizlik ekibinin mahalleye her gün gelip temizlik yapmasını sağlayacak olan yine muhtardır.

Yağmur yağdığında sokaklarınız taşıp evlerinize su giriyorsa, bu işi siz değil muhtar çözecek ve evinize sokağınıza selin hükmetmesini engelleyecek.Mahallemize ait ve daha sayamadığım birçok sorun var. Hak hizmeti sağlamak için Muhtarlık Adaylığına varım. Eğer siz de varsanız gelin Mahallemizi Birlikte yönetelim.  Herkesi Saygı, Sevgi ve hürmetle selamlıyorum” dedi.

Haber- Foto: Hasan Dadük

 

 

 

 

 

 

Share
2374 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?