"MAHALLEM İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM" - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

“MAHALLEM İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM”

Bu haber 20 Aralık 2018 - 8:33 'de eklendi ve 190 kez görüntülendi.


İlçemiz Çöğürlü Mahallesi Muhtar adayı Ali Doğru, sorularımızı yanıtladı. Muhtar Adayı Doğru; “Daha aktif, daha cesur bir yönetim için adaylığımı koydum. Bundan sonraki süreçte mahallem için elimden gelenin fazlasını yapmaya çalışacağım” dedi.
*Muhtarlığı kazanmanız halinde gerçekleştirmek istediğiniz neler var?
Öncelikle beni dinlediğiniz ve bu güzel sohbetiniz için teşekkür ederim. Ben 1985 doğumluyum, Hayatım boyunca bizim mahallenin dışarıda iyi anıldığını duymadım. Bir lakap takmışlar Teksas diye, almış başını gidiyor. Çarşıda ne zaman kavga olsa kesin Çöğürlü gençleri diyorlar. İlk işim bu algıyı değiştirmeye yönelik çalışmalar yapmak olacak.
*Bu algıyı yıkmak için ne yapabilirsiniz?
Kısmet olur da ben kazanırsam. Her 15 günde bir mahallemizde bir toplantı düzenleyeceğiz.
Bu toplantılara, diğer mahalle sakinleri, İlçemiz Kaymakamı, Beldeye Başkanımız, İlçe Jandarma Karakol Komutanımız, HBB Başkanı ve Sivil toplum Örgütlerinin de katılmasını sağlayacağım.
Bu saydıklarımla kalmayıp, Millet Vekilllerimiz, yazarlar, Doktorlar ve avukatlar ile de görüşerek mahallemizde çeşiti konuar üzerine söyleşi,ler gerçekleştireceğim.
Mahallede ikinci görevim eksikleri ve problemleri çözüme kavuşturmak olacak. Mahallemizin çok fazla eksiği var.
*Mahallenizde gördüğünüz eksiler nelerdir?
Madde madde sıralayacak olursam; 1. Öncelikle altyapı oluşturup bir arıtma tesisi kurulmasını sağlayarak, foseptiklerin balık tutuğumuz Asi Nehri’ne değil, sokaklara hiç değil; arıtma tesisine gitmesini sağlamaya çalışacağım.
2. Bizim adlandırdığımız şekilde (garp) Tekebaşı yol üzerinde olan mezarlığın düzenlenmesi için grekli mercileri harekete geçireceğim.
bunu yapmak zordeğil, eğer etkili ve yetkili merciler harekete geçmez ise hayırseverlerimizle ortak bir proje ile bu eksiği giderebiliriz.
3. Yine garp tarafında uygun bir yer belirleyip birçok amaçlı salon oluşturacağız. Bu salon kütüphane, yazın kurslara merkez, adak alanı ve bahçesinde ağaçlar dikip park oluşturup parkın masalarında satranç masası deseni olacak, çocuklarımızın iyi ve sağlıklı zaman geçirmesi çok önemli.
4.Birçok noktada parklar oluşturulmasını sağlamaya çalışacağız.
5. Dere dönen sokaklarımız var, bu dere sokaklarından geçmek zorunda kalan ve kışın mağdur olan vatandaşlarımız var. Bu dere halindeki sokakları iyileştirmek için hizmet talep edeceğiz.
Nasıl mı? Şöyle
Mesela köprüden hemen sonra dere hâlinde bir sokağımız var. O sokakta Toprak, Taş, Dağ, Deniz ve Arslan Ailelerimiz ikamet etmekte.
Bütün bu aileler bu olumsuz durumdan etkileniyor. Evlerine su giriyor. Suyun önüne 200 büz çekilerek o seli önlememiz gerekiyor. Mahallemizi ilkinden sonuna kadar gezip ev ev kontrol edeceğiz, Kışın kim mağdur, kimin evine su giriyor öncelikli olarak bunun tespitini yapmamız gerekiyor.
6. Çöplerimiz iyi toplanmıyor. Çöp Konteynırlarımız ya alınıyor ya da birilerinin hatırı için belediye personeli tarafından sokağın başka bir tarafına çekiliyor. Onu önlemeye çalışacağız.
Asi Nehri kenarına çöp dökmeyi yasaklayan, temiz bir ortam için gerekir ise mahalle sakinleriyle toplantılar düzenleyeceğiz.
7. Böyle üvey çocukmuşuz gibi yetkililerin bizi şekerle kandırmasına izin vermeyeceğiz. Haklarımızı her türlü şekilde savunacak mahallemiz de huzuru sağlayacak barışçıl ve kardeşçe bir ortam yaratacağız.
Hani duymuşsunuzdur muhtarın yetkileri ellerinden alındı deniyor. Arkadaşlar bu muhtarı belirli bir kitle sevmiyor mu? Bu muhtarlar, Cumhurbaşkanı Sarayına çağırılmıyor mu?
İş yapabilmek için daha nasıl bir yetki istiyorlar?
Biz vatandaş olarak vergi ödüyoruz ve bu vergi devlete gidiyor. Bizim de devletten hizmet talep etme hakkımız var.
Atasözünde dendiği gibi, “Ağlamayan bebeğe süt vermezler.”
*Son olarak ne söylemek istersiniz?
Çöğürlü Mahallesi sakinlerine bir atıfta bulunmak istiyorum;
Kıymetli Mahallelim, bu saydıklarım size hayal gelebilir. Kimileri sizin aklınızı çelmek için farklı hikâyeler anlatabilir. Düşünsenize mahallemiz öyle bir hâle gelecek ki, giren çıkmak istemeyecek. Ben bu mahallede doğdum, büyüdüm, kendimi bildim bileli hep dışlandık, hor görüldük, belediye başkanları, milletvekilleri sadece seçimlerde yanımıza geldiler. Hizmetten hep geri kaldık. Ben mahalleme sevdalıyım ve bu mahallenin en iyi şekilde gelişmesini istiyorum. İşte bu yüzden sizden bana yetki vermenizi talep ediyorum.
Son olarak beni dinleyen ve gazetede bana yer ayıran Samandağ Ayna Gazetesine sonsuz teşekkürlerimi sunarım.”dedi.
Haber- Foto:
Hasan Dadük