ÜST REKLAM

logo

reklam

MAHALLELİDEN SERT TEPKİ !

Kamuflaj Edilmiş Baz İstasyonu Deşifre oldu…

Baz istasyonlarının yaydığı elektromanyetik dalgaların insan sağlığını tehdit ettiğinin doğrulanmasına rağmen insanlara yakın yerlerde kurulması düşündürdü. İlçemiz Cumhuriyet Mahallesi Ahmet Yesevi Caddesi Davut Gündüz Apartmanı’nın çatı katına yerleştirilen baz istasyonuna vatandaşlardan ve esnaftan tepki yağdı.

Durum üzerine Samandağ Belediyesi Zabıta Müdürü Önder Şimşek çatı katına çıkarak istasyon ile ilgili incelemede bulundu.

Mahalle sakinlerinden Yahya Kimyon “Su deposu kamuflajıyla çatıya yerleştirilen baz istasyonunu ruhsatsız olduğunu öğrendik. Sağlığımız açısından zararlı olan bu baz istasyonunu istemiyoruz. Bir an önce kaldırılmasını talep ediyoruz.” dedi.

Konu üzerine açıklamada bulunan Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı ve Muhtarlar Derneği Başkanı Mahir Cebburoğlu “Baz istasyonunu inceleyeceğiz. İnceleme yaptıktan sonra hareket edeceğiz. Biz her zaman mahalle halkının yanındayız.” Dedi.

Halkın sağlığını tehdit eden herhangi bir oluşuma karşı olduklarını ifade eden Şükrü Kanatlı Mahalle Muhtarı İnal Kazan; “İnsan sağlığı her şeyden önce gelir. Bu tür şeyleri mahallemizde istemiyoruz. Bunun derhal, ivedilikle çıkarılmasını apartman sahibinden talep ediyoruz.” dedi.

Berberler Odası Eski Başkanı Hikmet Tunç, “Baz istasyonunu kesinlikle istemiyoruz. Sağlığa zararlı bilhassa çocuklara zararlıdır. Mahalleli olarak bir an önce buradan çıkarılmasını istiyoruz.”dedi. İlçemizde kamuoyunu ilgilendiren her türlü olumlu olumsuz süreçlerde siyasi kimliğinden öte halkın yanında aktif kimliğiyle ön planda olan Seyran Miçooğulları ise “mahalle içerisinde baz istasyonuna karşıyız. Mahalleli bizleri haberdar etti, biz de gelip inceleme yaptık. Maalesef kamuflaj edilmiş bir şekilde bir kutuyla karşılaştık. Mahallelinin, yetkililerin icazetini almadan bu tür girişimlerin yapılmasını yanlış buluyoruz. Derhal kaldırılmasında fayda var.”dedi. Apartman sahibi Davut Gündüz ise çatı katında bulunan baz istasyonuyla ilgili yetkililerle görüşeceğini sağlığa zararlı olması halinde 1 hafta içerisinde sökeceğini belirtti.

Baz istasyonunun mevcudiyetine karşı vatandaşın gösterdiği tepkide Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Duran, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Mahir Cabburoğlu, CHP Gençlik Kolları Başkanı Burak Kimyonşan,  Av. Süleyman Bedir Abacı, İyi Parti İlçe Kurucusu Seyran Miçooğulları ve halktan kişiler hazır bulundu. 

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

Share
38 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?