ÜST REKLAM

logo

reklam

Mağaracık Ortaokulu, 6. defadır Şampiyon

h (1)

TEK RAKİPLERİ KENDİLERİ

Mağaracık Ortaokulu Yıldız Kız Basketbol Takımı bu sene de şampiyonluğu kimseye kaptırmadı.

2016/2017 eğitim öğretim yılı okullar arası Yıldız Kız Basketbol Müsabakalarında İl Şampiyonu Mağaracık Ortaokulu Kızları oldu. Grubunda Çekmece 75. Yıl Ortaokulunu ve Beyhan Gencay Ortaokulu’nu farklı bir skorla geçen kızlar, grup birincisi olduktan sonra çeyrek final serisinde, Özel Ata Koleji ve İskenderun Dr.Gani Bahadırlı Ortaokulunu yenerek final serisine ulaşmıştır.

Yarı finalde Antakya Gazi Ortaokulunu yenen öğrenciler, kulüp oyuncularından oluşan Sümerler Ortaokulu’yla final maçı yaptı. Zevkli ve çekişmeli bir mücadele sonrası 6. defa Hatay Şampiyonluğu Kupasını Mağaracık Ortaokulu Kızları kaldırmış oldu. Kazandıkları başarı ile kızlar, 26 Şubatta yapılacak olan Bölge Müsabakalarında Hatay’ı temsil etmeye hak kazandılar.

Mağaracık Ortaokulu’nun Küçük Kız Basketbol Takımı, ayrıca sonraki gün yapılan okullar arası Küçük Kız Hatay Şampiyonası’nda finale çıkma başarısı göstermekle beraber, Hatay ikincisi olma başarısını da gösterdiler.

Küçük kızlar 3 Martta yapılacak olan Bölge Müsabakalarında Hatay’ı temsil etme hakkına sahip oldu. Öğrencilerin başarı durumu ile ilgili görüştüğümüz Mağaracık Ortaokulu Müdürü Ferhat Şahinoğulları, ‘Yıldız kız final maçımızı izlemeye gelerek kız basketbol takımımızı onurlandıran Samandağ Kaymakamı Sayın Dr.Cahit Çelik ve Sayın Belediye Başkanımız Mithat Nehir’e desteklerinden dolayı teşekkürü bir borç biliriz” dedi.

haber:ümit sağaltıcı

Share
1181 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?