ÜST REKLAM

logo

reklam

“MADDE BAĞIMLILIĞI KONULU EĞİTİM SEMİNERİ DEVAM EDİYOR”

Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Dairesi Başkanlığı Mezarlıklar ve Sağlık Müdürlüğü ekipleri madde bağımlılığının zararlarına yönelik halkı bilgilendirmek amacıyla eğitim seminerlerine devam ediyorlar. Düzenlenen “Madde Bağımlılığı ile Mücadele Yöntemleri” konulu seminere, Psikososyal Destek Birimi görevlilerinden Rehberlik ve Psikolojik Danışman Mehmet Kuyucu, Psikolog Ebru Solağan ve Sosyal Hizmet Uzmanı Turgut Duman konuşmacı olarak katıldı.

Konuşmacıların sunumunda, madde nedir, bağımlılığa yol açan maddeler nelerdir, bireylerde yaptığı değişimler nasıl görünür olmaktadır, madde kullanımına başlama sebepleridir gibi soruların yanıtları anlatıldı. Özellikle son zamanlarda madde bağımlılığının arttığını ve bunun çok önemli bir sorun olduğuna dikkat çeken Psikolog Ebru Solağan, madde bağımlılığı tedavisinin hedefleri ve yapılacaklar ile toplumsal yaklaşımın nasıl olması gerektiği konularında bilgi verdi.

Madde kullanımının tedavi edilebilen bir hastalık olduğunu belirten Ebru Solağan, “Bağımlılığın tedavi edilebilen bir hastalık olduğunu biliyoruz. Bu konuya ilişkin toplumsal duyarlılık oluşturma gayretindeyiz. Madde bağımlılığı geri dönüşü olmayan bir hastalık değildir. Herkes madde bağımlısı olabilir” dedi.

Haber Merkezi

 

Share
480 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?