ÜST REKLAM

logo

reklam
05 Haziran 2017

“LÜTFÜ SAVAŞ’A HAKKIMI HELAL ETMİYORUM”

 

 

Değirmenbaşı sakinlerinden Faik (Yılmaz) Çatal, İlçede yerel seçim sürecinde Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ı desteklediklerini dile getirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş’ın vatandaşı sahiplenmediğini dile getiren Çatal, ‘Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş’a hakkımı helal etmiyorum’dedi.

Çatal Haber merkezimize konuşarak, “Ben Faik Çatal, takma adım Yılmaz. Sayın Savaş, başkan olduysan benim ve benim gibiler sayesinde oldu. Ben o zaman İşçi Partisi Üyesiydim. İşçi Partisi Büyük Şehir Belediye Başkanı adayı çıkarmak istedi. Ben ve benim gibi çok sevdiğim arkadaşlar kaştı çıktı. Ama geldiğimiz süreçte halkı mağdur eden bir noktada olan Hatsu’nun kıyımını görmezden gelerek ne yazık ki bizim kendisi için sarf ettiğimiz emeğe laik olmadığını gösterdi.

Sayın Savaş’a sesleniyorum; Sayın Savaş bizim, halkın hakkını savunduğun sürece hakkımız helal ama halka zulmettiğiniz sürece hakkımızı sana helal etmiyoruz. Ben ve benim gibi birçok kişi sana oy verdi ama hakkımı helal etmiyorum.

Bakın Sayın Başkan, ben 30.05.2016 belediyenize başvurarak randevu talebinde bulundum sizinle Hatsu’nun bana yaşattığı mağduriyet üzerine görüşmek istedim. Şuana kadar randevuma bir cevap alamadım. Yoksa siz de elektriği bile olmayan sayacıma yazılan cezadan haberdar mısınız? Bu zulme siz de ortak oldunuz da bu yüzden mi karşıma çıkmıyorsunuz?  Babamdan kalma kiremit evde elektriği olmayan su sayacına bile ceza yazdılar. 2004’ten bu yana kayıtaltına aldırdığım kuyumdan su kullanmaktayım. Elektriği bile olmayan evdeki sayaca ceza yazmak nedemek, bunun açıklanmasını istiyorum.  Size ihtiyacım yok. Bu günden sonra siz yanınızdaki arkadaşlarınıza iyi bakın.

Sayın başkan unutmayın ki siz bir gün o koltuğu bırakacaksınız ama bütün arkadaşlarınız müdürlük koltuğunda kalacaklar.

İsterseniz bir gün basın yoluyla müdürlerinizin çalışmalarını ben açıklayayım!

Hatsu Müdürlerine sahip çık, hiçbir zaman sana oy veren insanlara sahip çıkma! Gün gelecek onlar da sana sahip çıkmayacak. Sayın Lütfü Savaş, ben ve bütün dostlarım sana oy verdik. Bizim haklarımızı savunduğun sürece hakkımız helal, görmezden geldiğin sürece de hakkımızı helal etmiyoruz.

Biz yine iyi niyetimizi kullanarak sizden basın aracılığıyla randevu talep ediyoruz. Bize gün verin sorunlarımızı dinleyin!” dedi.

Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı

 

 

Share
747 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?