Lütfü Savaş, Sert Kayaya Çarptı…SAMANDAĞ BELEDİYE BAŞKANI AV. ERYILMAZ, HALKININ YANINDA DURDU - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

Lütfü Savaş, Sert Kayaya Çarptı…SAMANDAĞ BELEDİYE BAŞKANI AV. ERYILMAZ, HALKININ YANINDA DURDU

Bu haber 22 Kasım 2019 - 10:15 'de eklendi ve 439 kez görüntülendi.

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi, 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu’nun 13’üncü maddesi gereğince Kasım Ayı meclis toplantısı ikinci birleşimi, 20 Kasım Çarşamba günü saat 14.00’te Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve HATSU İdaresi, Mayıs ayında suya yapılan % 20’lik zammın üzerine, girdi maliyetlerini öne sürerek % 30’luk yeni zam teklifi sundu.

Mecliste verilen taktik savaşında Cumhur İttifakının ortakları Ak parti ve MHP, fakir fukaranın bu zammı kaldıramayacağını bunun vatandaşa büyük haksızlık olduğunu, yapılmak istenen zammın girdilerin fazlalığından ziyade başarısız bir yönetim anlayışından kaynaklandığını belirterek % 30’lu su zammına karşı çıktı.

Lütfü Savaş’ın suya; %30 zam teklifine tepki gösteren Samandağ Belediye Başkanı Avukat Refik Eryılmaz, ‘Sürekli zam, zam istiyorsunuz ama Samandağ’a herhangi bir hizmette bulunmuyorsunuz! Biz bunu halka nasıl açıklayacağız. Hizmet üretmeyen bir şirket zam talebinde bulunamaz’ diye sitem etti. Başkan Savaş’ın alakasız ve gereksiz hitabına öfkelenen Samandağ Belediye Başkanı Av. Eryılmaz, sessizliğini koruyarak HATSU Genel Toplantısını terk etti…

Yaşanan bu gerginliğin üzerine Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş ve HATSU İdaresi % 30’luk zam teklifini geri çekti.

İlçemiz adına olması gerekenleri talep eden belediye Başkanı Av. Eryılmaz’ın tepkisini öğrenen ilçemiz vatandaşları sosyal medyadan hep destek mesajları yağdırdı.

“Tebrik ederiz Başkan halkın senin yanında.”

Halkın yayınladığı mesajlardan bazıları;

‘Kutlarım halkın evladı büyük başkan biz seni bu yüzden sevdik.’

‘Yavaş yavaş ama, Yakışır başkana, Çoktan olması ğereken buydu

Syn.Lütfü den hayır ğelmez Samandağı’mıza.’ ‘Bu zamların sonu gelmiyor. Birilerinin cebi daha çok dolacak diye halka çektirdiğiniz bu zulüm elbet Bi gün biter.’

‘Samandağ gereğini yapar o koltukta oturmuş san Samandağ halkının sayesinde Lütfü Savaş.’

‘Lütfü Savaş, unutma o koltukta oturuyosan Samandağ halkı sayesinde oturuyorsun. Bu halk seni yükseltmeyi de bilir, düşürmeyi de Samandağ halkını sınama derim.”

Antakyalıyım ama Refik Eryılmaz’a helal olsun.’

‘Samandağ’ın onurlu duruşu tüm Hatay’da rol model olmalıdır..!!!’

‘Millet ekmek bulmuyor, Sen zam yapıyorsun. Millet iş bulmuyor, Sen zam yapıyorsun. Millet don… çıkartmış, satmaya Sen zam yapıyorsun. Sen bu millete Ne iş imkanı verdinde zam yapıyorsun Ben makine ustasıyım iş bulamıyorum. Çalışmayan Demir paslanır. Sen ilk önce hizmet yap, Ondan sonra zam yaptır. Sana verdiğim oyun hesabı senden değil, CHP Hatay milletvekillerinden sorulması lazım. Siz bu millete hizmet için değil do…. çalmak için gelmişsiniz. Helal olsun sana Refik Eryılmaz.’

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı