“LÜTFEN GEREKEN ÖNEMİ VERİN” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

“LÜTFEN GEREKEN ÖNEMİ VERİN”

Bu haber 01 Şubat 2022 - 14:53 'de eklendi ve 299 kez görüntülendi.

“Milleyha, Türkiye’nin ve Dünyanın En Önemli Alanlarından Biri”

İlçemizde bulunan Milleyha Kuş Cenneti’nin tanıtılması için bir çok çalışma yürüten kuş gözlemcisi yaban hayat uzmanı, kuş dedektifi Emin Yoğurtcuoğlu, “Milleyha’da tüfekler patlamayınca, dozerler çalışmayınca, hafriyat dökülmeyince, sazlıklar yakılmayınca kuşlar geri geldi” diyerek konu üzerine bir açıklamada bulundu.

Milleyha’nın kamulaştırılması ve dökülmüş olan molozların temizlenmesi gerektiğini ifade eden Yoğutçuoğlu; “Milleyha’da tüfekler patlamayınca, dozerler çalışmayınca, hafriyat dökülmeyince, sazlıklar yakılmayınca kuşlar geri geldi.

İnce gagalı Martı, Flamingo, Kızkuşu ve Sığırcık…

Bugünkü 52 farklı türden sadece 4’ü. Koru. Sen de iste, bana güven ve buranın bütün tabiatının korunmasını talep et. Bana katıl. Umut var. Bakın alandaki İzmir Yalıçapkınları artık zeytin dalları arasından poz verir oldu. Zarar görmeyince onlar da insanı tehlike olarak görmemeyi ve bizlerle birlikte yaşamayı kabul ediyorlar. Yete ki o koca, güzeller güzeli alanı koruyalım.

Samandağ halkına çağrımdır. Lütfen elden ele, kulaktan kulağa yayın. Orayı çöp ve moloz dökme yeri olarak kullanmasınlar artık. Orası çöplük değil. Hala mandalina dökenler, çuval çuval inşaat atıklarını atanlar var. Yapmayın ne olur.

Yetkililer, bana kulak versin lütfen. Gerçekten kulak versin. Beni dinleyip sonrasında kendinize göre “proje yaptık, alanı kurtaracağız” diye alana zarar verecek işlemler yapılmasın. Misal alanın ortasına yeni dikilen bekçi kulübeleri çok anlamsız. Bakın  Milleyha, Türkiye’nin ve dünyanın en önemli alanlarından biri. Kamulaştırılmalı ve dökülmüş olan molozlar temizlenmeli. Sulak çayırların üstüne dökülen toprak ve kayalar olduğu gibi duruyor. Halbuki alan son yağışlara su doldu. İkinci bir Amik Gölü faciasına müsaade etmeyin lütfen. Teşekkür ederim.” İfadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı